‘הארץ’: “בניו של וקנין משתמטים מצה”ל” • השר: “אין לי בכלל בנים”

הפרשן הכלכלי נחמיה שטרסלר פרסם הבוקר בעיתון 'הארץ' מאמר תוקפני נגד סמוטריץ - והשתלח גם ביצחק וקנין • לשכת השר: "זאת פעם שניה שהכתב מכפיש את השר מש"ס באופן אישי, כאשר הוא חוטא לעובדות, מבלי לבדוק הפרטים. מצפה מהעיתון לפרסם מודעת התנצלות במקום ראשי"
אריה ריבקינד
ח' סיון התשע"ט / 11.06.2019 14:58

נחמיה שטרסלר, הפרשן הכלכלי של ‘הארץ’, שתקף היום (שלישי) בחריפות את יו”ר האיחוד הלאומי ח”כ בצלאל סמוטריץ’ – השתלח גם נגד השר לשירותי דת, יצחק וקנין.

שטרסלר כתב: “המציאות מלמדת שככל שאתה פחדן יותר, אתה מחפה על כך בעמדות קיצוניות יותר. מה אכפת ליורדים בארה”ב להטיף למלחמה? מה אכפת ליצחק וקנין מש”ס, שבניו משתמטים מצה”ל, לטעון ש’צה”ל צריך להיכנס לעזה במלוא העוצמה’?”

אלא שכעת מתברר, למרבה המבוכה של שטרסלר: לשר אין בנים.

מלשכת השר וקנין נמסר לחרדים 10 בתגובה להשתלחות של כתב ‘הארץ’ “נגד הציבור הדתי החרדי והמאמין: סגנון הכתבה שפורסמה היום תחת הכותרת ‘המשתמט’ הינה מוטה ואנטי דתית וחרדית וזורה חול בעיני הציבור”.

לפי לשכת השר, “זאת פעם נוספת שכתב הארץ נחמיה שטסלר מרשה לעצמו להכפיש ואף לא לדייק בעובדות. זאת פעם שניה שהכתב מכפיש את השר יצחק וקנין מש”ס באופן אישי, כאשר הוא חוטא לעובדות, מבלי לבדוק את הפרטים בטרם פרסומם לקהל קוראיו.

“בעוד שהעיתון פרסם כי בניו של השר לשירותי דת יצחק וקנין מש”ס ‘משתמטים’ הרי שלא – לשר יצחק וקנין אין כלל בנים!!!

“הכתב אף שכח לציין כי השר יצחק וקנין אף שירת שירות סדיר מלא בצה”ל ואף שירת בקבע בין השנים 1977-1982”.

בלשכת השר הוסיפו: “פרסום שלילי זה, שאינו מדייק בעובדות, מחזק את המגמה של הכפשת והטיה כנגד ציבורים שלמים במדינה בלי כל ביסוס. לשכת השר מצפה מעיתון הארץ לפרסם מודעת התנצלות במקום ראשי, על שירבוב שמו של השר בכתבה בצורה לא מחמיאה”.

הדפס כתבה

6 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  השתלחות של הכתב בהארץ
  11/06/2019 15:33
  שרה רבקה
 1. השתלחות מביכה לשר אין בנים
  ….לךתוכיח.השר שרת בצבא.
  סמורטיץ שרת בצבא דרך ישיבת הסדר המכונה משתמטים.

  הכל בורות ורשעות .
  שי צ. נספה בטנק בלבנון 2.חזר בתשובה בהיותו בתיכון לא דתי . רננו אחריו שרוצה להשתמט . הצטרף לחיל קרבי .טנקיסט למרות בעיות גב קשות . להוכיח לציבור דוברי לשון הרע .חזר בתשובה בכל נפשו הי ה בתנועה לארץ ישראל השלמה במושב שמאלני .
  נשרף בטנק עם עוד חברים מהישיבה
  מספיק עם לשון הרע .ההכפשות הצורמות .
  בבקשה תבדקו את הפאציפיסטים והמשתמטים ממגזרים אחרים כדי לטייל בחול .
  אמא וסבתא של חילים.
  יהי זכרו של שי וכמוהו שמסרו נפשם

 2. השינאה מעבירה אותם על דעתם
  11/06/2019 17:22
  צדוק התקוה
 3. השינאה מעבירה אותם על דעתם

 4. נחמיה שטרסלר
  11/06/2019 19:03
  ,אאא
 5. איש רע שונא את המהות היהודית איש שמאל שלא מקבל את הכרעת הרוב תהליך שבלתי ניתן לעצירה הציבור נעשה יותר ימני ויותר מכך דתי יותר כול אחד לפי דרגתו וזה מוציא את השמאל משלוותו השמאל מתברר כרייקני ופוחז שפיר בראש העבודה וזנברג בראש מרץ מצביע על התדרדרות לתהום כרגע נשענים על משענת קנה רצוץ הרשע לפיד בסוף הם יקרסו לתוך עצמם הציבור החרדי דתי ומסורתי צריך רך להתמיד בהתחזקות רוחנית יהודית לפי תג

 6. נחמיה שטרסלר
  11/06/2019 19:04
  ,אאא
 7. נמצא בפניקה אובד עשתונות

 8. מנותקים
  12/06/2019 03:23
  נסים
 9. מנותקים מעם. בעיוורונם ושינאתם מאבדים את הכיוון. יש להם חלק הכי חשוב בשנאת הדת ודתיים. אני מכיר הרבה קוראי הארץ. אנשים טובים חכמים מורמים מעם ושינאתם עיוורת. דהיינו מתנפלים על כל ידיעה בגנות הדת והדתיים ומוסיפים אותה למאגר של עצמת השינאה

 10. שנאת חינם
  12/06/2019 07:43
  אבו צברי
 11. שטסלר, בוש והכלם לך, אין מילה נוספת ראויה לך! שנאת הדתיים, מעבירה אותך על דעתך עד כי העובדות לא מצליחות לבלבל אותך.