‘הארץ’: “בניו של וקנין משתמטים מצה”ל” • השר: “אין לי בכלל בנים”

אריה ריבקינד
|
ח' סיון התשע"ט / 11.06.2019 14:58
הפרשן הכלכלי נחמיה שטרסלר פרסם הבוקר בעיתון ‘הארץ’ מאמר תוקפני נגד סמוטריץ – והשתלח גם ביצחק וקנין • לשכת השר: “זאת פעם שניה שהכתב מכפיש את השר מש”ס באופן אישי, כאשר הוא חוטא לעובדות, מבלי לבדוק הפרטים. מצפה מהעיתון לפרסם מודעת התנצלות במקום ראשי”

נחמיה שטרסלר, הפרשן הכלכלי של ‘הארץ’, שתקף היום (שלישי) בחריפות את יו”ר האיחוד הלאומי ח”כ בצלאל סמוטריץ’ – השתלח גם נגד השר לשירותי דת, יצחק וקנין.

שטרסלר כתב: “המציאות מלמדת שככל שאתה פחדן יותר, אתה מחפה על כך בעמדות קיצוניות יותר. מה אכפת ליורדים בארה”ב להטיף למלחמה? מה אכפת ליצחק וקנין מש”ס, שבניו משתמטים מצה”ל, לטעון ש’צה”ל צריך להיכנס לעזה במלוא העוצמה’?”

אלא שכעת מתברר, למרבה המבוכה של שטרסלר: לשר אין בנים.

מלשכת השר וקנין נמסר לחרדים 10 בתגובה להשתלחות של כתב ‘הארץ’ “נגד הציבור הדתי החרדי והמאמין: סגנון הכתבה שפורסמה היום תחת הכותרת ‘המשתמט’ הינה מוטה ואנטי דתית וחרדית וזורה חול בעיני הציבור”.

לפי לשכת השר, “זאת פעם נוספת שכתב הארץ נחמיה שטסלר מרשה לעצמו להכפיש ואף לא לדייק בעובדות. זאת פעם שניה שהכתב מכפיש את השר יצחק וקנין מש”ס באופן אישי, כאשר הוא חוטא לעובדות, מבלי לבדוק את הפרטים בטרם פרסומם לקהל קוראיו.

“בעוד שהעיתון פרסם כי בניו של השר לשירותי דת יצחק וקנין מש”ס ‘משתמטים’ הרי שלא – לשר יצחק וקנין אין כלל בנים!!!

“הכתב אף שכח לציין כי השר יצחק וקנין אף שירת שירות סדיר מלא בצה”ל ואף שירת בקבע בין השנים 1977-1982”.

בלשכת השר הוסיפו: “פרסום שלילי זה, שאינו מדייק בעובדות, מחזק את המגמה של הכפשת והטיה כנגד ציבורים שלמים במדינה בלי כל ביסוס. לשכת השר מצפה מעיתון הארץ לפרסם מודעת התנצלות במקום ראשי, על שירבוב שמו של השר בכתבה בצורה לא מחמיאה”.