בני ציפר מ'הארץ' שפעם כתב: "אל תניחו תפילין" – הניח תפילין בכותל

לפני תשע שנים פרסם העיתונאי בני ציפר מ'הארץ' מאמר נגד חסידי חב"ד, אותם הגדיר 'ציידי הנפשות' - וכתב: "אל תניחו תפילין ברחוב ואל תיכנעו לבקשת כל ציידי הנפשות האלה" • אבל כעת מתברר: בביקור בכותל הוא הניח תפילין והתעטף בטלית בדוכן חב"ד • מה קרה?
אבי כץ
ט"ו אייר התשע"ז / 11.05.2017 16:35

בשבועון 'כפר חב"ד' מתפרסם הבוקר (חמישי) פרויקט מיוחד וחגיגי במלאות יובל שנים ל"מבצע תפילין", עליו הכריז הרבי מליובביץ' זצ"ל. מאז יוצאים אלפי חסידי חב"ד, בארץ ובעולם, להניח תפילין ליהודים, בדרך כלל בימי שישי.

אולם יש כאלו שפועלים במסגרת המבצע גם במהלך ימות השבוע. במסגרת הפרויקט בשבועון 'כפר חב"ד', סיפרו 50 חסידים על מקום הפעילות שלהם ושיתפו ברגע מיוחד.

אחד הפעילים, הפעיל בדוכן ברחבת הכותל המערבי, סיפר על הרגע המיוחד שלו, בו בני ציפר, עיתונאי עיתון 'הארץ', נענה להצעתו להניח תפילין.

"בטרם הלך לדרכו, הודה בחום על ההזדמנות להניח תפילין בכותל", סיפר הפעיל.

המפתיע בצעד הזה היא העובדה כי לפני תשע שנים כתב אותו בני ציפר מאמר נגד מי שהגדיר 'ציידי הנפשות' – חסידי חב"ד המציעים להניח תפילין.

"עורו החילונים! די להיות מיעוט נרדף. אל תניחו תפילין ברחוב ואל תיכנעו לבקשת כל ציידי הנפשות האלה שאורבים בקרנות הרחובות ובקניונים, שמשתמשים בנימוק השקרי 'אתה יהודי'".

אתר 'לדעת' פנה אל בני ציפר בכדי לקבל תגובתו, ותשובתו הקצרה הייתה: "כן, שיניתי את דעתי".

בני ציפרבאדיבות כפר חבד

הדפס כתבה

3 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  ציפר, כמו אברי גלעד ועירית לינור, יודעים באיזה צד מרוחה החמאה
  11/05/2017 19:00
  מאיר
 1. לא אכפת להם מהדת או הפוליטיקה, הדבר הכי חשוב עבורם הוא להמשיך להרוויח כסף ולכן הם מוכנים לעבור צדדים, כל עוד זה משרת את האינטרסים שלהם.

 2. ציפר רק בראשית הדרך - אל ההתחרדות
  12/05/2017 00:26
  אליהו
 3. בני ציפר הפרובוקטור להכעיס, שעבר כבר גלגולים עוד בחייו, צפוי מעתה להצטרף אל עדת ״החוזרים בתשובה״ ובגלגולו הבא הוא ילך ויתחרד עד שחסידי חב״ד יהיו ״כופרים״ בעיניו. ברוך הבא לנטורי קרתא מר ציפר.

 4. תפילין דמרי עלמא - מה כתיב בהו?
  22/08/2017 18:11
  ם
 5. מי כעמך ישראל, גוי אחד בארץ!