חרד”לים: לא נצביע אם יחברו לבנט • פייגלין: שקד – כן, רפי פרץ – לא

אנשי הרב צבי טאו, מהבולטים בזרם החרד"לי, העבירו מסר חד משמעי לראש רשימת איחוד מפלגות הימין: אל תחבור לבנט ושקד • פייגלין: זהות לא תרוץ עם איחוד מפלגות הימין, בוחן בלוק טכני עם הימין החדש
אריה ריבקינד
י' סיון התשע"ט / 13.06.2019 00:49

אנשיו של הרב צבי ישראל טאו, נשיא ישיבת ‘הר המור’ ומהרבנים הבולטים בזרם החרדי-לאומי, הודיעו ליו”ר הבית היהודי רפי פרץ כי אם יחבור לקראת ההתמודדות לכנסת ה-22 לנפתלי בנט ולאיילת שקד – הם ינחו את תלמידיהם שלא להצביע לאיחוד מפלגות הימין בבחירות הקרובות. כך דווח בחדשות כאן.

הרב טאו עצמו אמר ששלשל לקלפי פתק לבן בבחירות האחרונות, אך ראש ישיבת ‘הר המור’, הרב עמי שטרנברג, וחלק גדול מתלמידי הישיבה תמכו באיחוד הימין.

מנגד, משה פייגלין, יו”ר מפלגת זהות, התייחס במאמר שפרסם הערב (רביעי) לסוגיית האיחודים עם מפלגות הימין השונות.

לדבריו,  זהות תתמודד בכל מקרה בבחירות הקרובות ובוחנת ברצינות את האפשרות לריצה משותפת בבלוק טכני עם איילת שקד ונפתלי בנט.

לדבריו, “שלא כחרד”לים, הימין החדש השיל מעליו את המגזריות, הוא פונה אל כלל האומה ואם אינך איש שמאל מובהק הוא אינו יוצר אצלך אנטגוניזם”.

פייגלין גם מסביר מדוע לא תתאחד זהות עם איחוד מפלגות הימין: “זהות אינה רואה עצמה חלק מהציונות הדתית או כל מגזר אחר”.

הוא הדגיש: “חיבור בין זהות לבין החרד”ליות מאיין את בשורתה של זהות ויבריח בצדק את מצביעיה. יש לי הערכה רבה לחרד”לים ולרבניהם, אך חיבור בין זהות לבינם הוא חיבור של דבר והיפוכו שנזקו רב יהיה מתועלתו”.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
    הבושה של הימין פייגלין שקד ובנט
    14/06/2019 09:17
    שבתאי
  1. הם סובלים מיהירות מוגזמת ולא משנה להם שוה להפיל את הימין העיר לרוץ לבחיאות. לר נסלח ולא נשכח עם עוד פעם יצלילו להפיל את הומין. והשמאל יבחר, וזאת בגללגדלות האגו שלהם