העוזרת החרדית: “זה התעללות” • עו”ד של נתניהו: מוכנה להישבע?

שירה רבן שהועסקה במעון ראש הממשלה והגישה תביעה בטענה כי עברה התעללות מצד שרה נתניהו, העידה לראשונה בבית הדין לעבודה: "לשרה היה חשוב לראות שאני שוטפת ידיים'' • פרקליטה של נתניהו: "שפכו את דמה של מרשתי והיום זה היום של התיקון"
אריה ריבקינד
ח' סיון התשע"ט / 11.06.2019 13:05

שירה רבן, העובדת שתובעת את שרה נתניהו בטענה כי התעללה בה בעת שעבדה במעון ראש הממשלה, מסרה היום (שלישי) עדות ראשונה בבית המשפט האזורי לענייני עבודה.

רבן אמרה בעדותה,  כי הבינה כבר ביום העבודה  הראשון בקומת המגורים של הזוג נתניהו כי משהו אינו סביר. “הייתי בהלם ביום הראשון. הייתי בהלם כל התקופה. הדברים שם לא סבירים. צורת העבודה שם זה לא רגיל. ראיתי מה צריך לעשות ובמה זה כרוך ובאיזה מאמץ. העבודה הזו מוחקת את הגוף. זה לא יום עבודה, זה יום התעללות”.

רבן ציינה כי לשרה נתניהו היה חשוב מאוד שתדע את הכללים. “היא רצתה לראות את האופן שאני מחזיקה את התיק והיה חשוב לה לראות שאני שוטפת ידיים לפני כל פעולה ולאחריה”.

רבן טענה שנתניהו הייתה עימה כל היום הראשון בקומה השנייה, אך עו”ד יוסי כהן, פרקליטה של רעיית ראש הממשלה,  טען כי שרה נתניהו הייתה בשעה 14:00 בכיכר המדינה בתל אביב – והאשים את רבן כי היא משקרת: “הגברת נתניהו הייתה באותו יום בכיכר המדינה עם ניקול ראידמן”.

הזוג רבן. צילום: יונתן זינדל, פלאש90

לשאלה מדוע לא עזבה את עבודתה כבר ביום הראשון – השיבה: “התחלתי לחשוב שזה מקום לא אנושי. היה לי את התהליך של כל המבחנים והבדיקה הביטחונית. דבר שני הוא שחשתי כבוד עצום לשרת את ראש הממשלה ואת אשתו. זה המקום שהכי חשוב לעבוד שם. חשתי כבוד עצום עצום”.

היא הוסיפה כי חשה בושה לספר על המתרחש: “אני הקטנה בקודש הקודשים אוציא דבר כזה?  התביישתי לספר לבעלי מה קורה איתי שם. אין לי את החירות בתור אמא לשלושה ילדים, מפרנסת יחידה, להישאר תוך רגע ללא פרנסה. היה לי קושי להתלונן”.

במהלך הדיון אמר עורך דינה של נתניהו לרבן: ״את אשה חרדית, אני אומר את זה בכבוד, את מוכנה להישבע שמה שכתוב בתצהיר שלך הוא אמת?”

רבן: “אני מוכנה”.

כהן: “את מוכנה להישבע באלוהים?”

רבן: “על פי התורה, אסור להישבע באלוהים”.

כהן: “מותר, בפני רב חרדי”.

רבן: “אסור”.

בפתיחת הדיון אמר עו”ד כהן לשופט: “אני אחקור אותה על כל הודעה והודעה. מקרה מני נפתלי לא יחזור פה. שפכו את דמה של מרשתי והיום זה היום של התיקון”.

הדפס כתבה

2 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  לא נראית אמינה
  11/06/2019 13:30
  ליאו
 1. אם הכל נכון, למה לא עזבת כבר ביום הראשון ?
  מצטער, לא נשמע אמין בכלל.

 2. שקר של חילוני יותר אמין משבועה של פרענקית
  11/06/2019 16:01
  עוזר
 3. חכמינו למדו אתנו היסטוריה של שבועות