ביבי: היה לנו אירוע קטן אתמול בלילה, אבל זה לא יעצור את מפגש בחריין

הבכירים האמריקנים הבהירו לראש הממשלה במהלך פגישה שקיימו עמו: ממשיכים בהכנות לקראת הסדנה הכלכלית שמתכננים בסוף יוני בבחריין
נתן פרל
כ"ה אייר התשע"ט / 30.05.2019 16:06

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש היום (חמישי) עם יועצו הבכיר של נשיא ארה”ב ג’ארד קושנר ועם שליח ארה”ב למזרח התיכון ג’ייסון גרינבלט, במעון ראש הממשלה בירושלים.

בפגישה השתתפו גם נציג הממשל האמריקני לענייני איראן, בריאן הוק, ושגריר ישראל בארה”ב רון דרמר.

ראש הממשלה אמר: “זהו תמיד תענוג גדול לקבל את פניהם של ג’ארד קושנר וג’ייסון גרינבלט בישראל ובירושלים, כדי לדון במאמצינו המשותפים לקידום שגשוג, ביטחון ושלום. אני מעריך מאוד את האופן שבו ארה”ב פועלת, תחת הנהגתו של הנשיא טראמפ, כדי לשלב בני ברית יחד בהתמודדות מול אתגרים משותפים ובניצול הזדמנויות משותפות.

“כפי שאתם יודעים, היה לנו אירוע קטן אתמול בלילה, אבל זה לא יעצור אותנו. אנחנו נמשיך לעבוד יחד. קיימנו פגישה מצוינת ופורייה שמדגישה שוב שהברית בין ארה”ב וישראל מעולם לא הייתה חזקה יותר, והיא תמשיך ותתחזק אף יותר”.

צילום: קובי גדעון/לע”מ

יועצו הבכיר של הנשיא: “אני מבקש להודות לראש הממשלה נתניהו על קבלת הפנים האדיבה. אני שולח ברכות מהנשיא טראמפ לך ולכל עם ישראל.

“זאת הפעם הראשונה שלי בישראל מאז שהנשיא הכיר ברמת הגולן – הצהרה חשובה מאוד. ביטחון ישראל הוא קריטי ליחסים בין אמריקה וישראל והוא כמובן גם חשוב מאוד לנשיא, ואנחנו מעריכים את כל מאמציכם לחזק את היחסים בין שתי מדינותינו. הם מעולם לא היו חזקים יותר ואנו מאוד נרגשים מכל הפוטנציאל שיש כאן בישראל, ביחסים בינינו ובעתידנו”.

במהלך הפגישה עסקו הצדדים גם בדרכים לטיפול באיראן והגברת הלחץ הכלכלי עליה וכן באיומיה באזור.

על שולחן הדיונים היתה גם הסדנה הכלכלית שמתכננים האמריקנים לקיים בבחריין בסוף יוני, כהשקה של החלק הראשון בתכנית המאה של הממשל. בפגישה הובהר שהמצב הפוליטי בישראל אינו מהווה עילה לדחיית הסדנה.

במהלך חודש יוני עתידים להגיע לישראל ראשי המועצה לביטחון לאומי של ארה”ב ורוסיה ולעסוק בנושא האיראני והסורי יחד עם ראש המל”ל הישראלי מאיר בן שבת

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות