נתניהו: תהיה בכייה לדורות • סמוטריץ’: רוצה לשתות לנו

פרישת לבני והאיחוד המסתמן בין גנץ לגשר: בליכוד מחדשים הקמפיין לאיחוד הימין - "אחרת גוש השמאל ינצח" • הבית היהודי: "לצערנו עד עתה לא צלחנו" • הליכוד: "הודעה חסרת אחריות וגרועה מהיתממות" • סמוטריץ': "נתניהו רוצה להפוך אותנו לקיצוניים ולשתות לנו המנדטים"
אריה ריבקינד
י"ג אדר א' התשע"ט / 18.02.2019 13:15

הדיווחים על פרישתה הצפויה של ציפי לבני מהחיים הפוליטיים והאיחוד המסתמן בין בני גנץ לאורלי לוי-אבקסיס, – מלחיצים את נתניהו, ובליכוד מחדשים את הקמפיין לאיחוד בין כל מפלגות הימין הקטנות.

בליכוד אומרים, כי ראש הממשלה מקיים ביממה האחרונה שיחות טלפון עם ראשי מפלגות הימין, רבנים ואישי ציבור, על מנת להבטיח איחוד נוסף בגוש הימין שימנע בזבוז קולות.

“בשעה שציפי לבני פורשת מהפוליטיקה כדי לא לבזבז קולות ולפגוע בגוש השמאל, וגנץ פועל לאיחוד עם אורלי לוי כדי לא להפסיד אף קול בשמאל – הבית היהודי והאיחוד הלאומי חייבים לגלות אחריות ולפעול ללא דיחוי לאחד את כל הכוחות מימין, אחרת גוש השמאל ינצח, גנץ יקים ממשלת שמאל – וזו תהיה בכייה לדורות”, נאמר בהודעת המפלגה.

ברשימת הבית היהודי-האיחוד הלאומי גלגלו, בתגובה, את הכדור בחזרה למגרשן של מפלגות הליכוד והימין החדש.

“לצערנו עד עתה לא צלחנו במאמצנו הרבים לשלב את אנשי עוצמה יהודית כבלוק טכני ברשימה. לאור זאת אנחנו מצפים מראש הממשלה והליכוד, מבנט ושקד לגלות אחריות למחנה הימין ברגע הקריטי שלפני הגשת הרשימות ולשלבם ברשימתם”.

הליכוד הגיב מיד להודעת הבית היהודי-האיחוד הלאומי – המציעה לנתניהו לשריין את עוצמה יהודית ברשימת הליכוד: “הם יודעים היטב, כפי שכל סקר מוכיח, שהחיבור של ‘עוצמה יהודית’ לליכוד לא מוסיף אף קול לגוש הימין ואף מאבד קולות. לעומת זאת, רק החיבור של ‘עוצמה יהודית’ לבית היהודי-האיחוד הלאומי מוסיף קולות לגוש הימין ומבטיח ששום קול לא ילך לאיבוד.

“הודעת הבית היהודי-האיחוד הלאומי חסרת אחריות וגרועה מהיתממות”.

בצלאל סמוטריץ’ צייץ: “אז ראשי מועצות ליכודניקים ביו”ש מארגנים עכשיו עצומה שקוראת לנו להתאחד בבלוק טכני עם עוצמה לישראל. כדי שהליכוד יוכל יום אחר כך להציג אותנו כקיצוניים ולשתות לנו את המנדטים… חבל על הכסף של המודעה. אתם ליכודניקים, תפנו לנתניהו שישריין את עוצמה אצלו בליכוד ויציל את הקולות של הגוש”.

סמוטריץ הוסיף: “כחלון וליברמן גם על גבול אחוז החסימה. מעניין למה אין קמפיין שקורא לנתניהו לקחת אותם כדי למנוע איבוד קולות לגוש. למה כולם מתעסקים רק בחיבור שלנו עם עוצמה. בעצם כן מבין – כדי להפוך אותנו לקיצוניים ולשתות לנו את המנדטים. נתניהו דואג לליכוד לא לגוש. אחרת היה משריין את עוצמה אצלו”.

במפלגת ‘עוצמה לישראל’ טענו אתמול כי במהלך הלילה שבין רביעי לחמישי בשבוע שעבר נחתם עם סמוטריץ’ הסכם לריצה משותפת שכלל גם את הבית היהודי. לטענת עו”ד איתמר בן גביר, הסכם כזה אכן נחתם והבטיח לרשימתו את המקומות ה-4 וה-7 ברשימה המשותפת עם הבית היהודי לכנסת.

לטענתו, ביום חמישי בבוקר חזר בו סמוטריץ’ באופן חד צדדי מההסכם.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
    ימח שמו של סמוטריץ המנווול שמפיל את שילטון הימין ויביא לנו מדינה סוג ז
    18/02/2019 14:46
    ימין
  1. ימח שמו של סמוטריץ המנווול שמפיל את שילטון הימין ויביא לנו מדינה סוג ז