“לא מאמין שהגר”מ מאזוז יתמוך בחיבור של ישי עם הבית היהודי”

סמוטריץ: "הכח של אלי ישי? חצי מנדט וזה רק אם הרב שלו יורה להצביע לנו" • אחרי טענות כי ארליך "תקפה את הרבנות ואוהדת גיור רפורמי" - מותח גורם ב'כיסא רחמים' ביקורת על "עצם הדיבורים לחבירה" • הבית היהודי: היא תומכת בגיור הלכתי ורואה בפתרון בעיית הגיור משימה לאומית
שרי רוט
י"ב אדר א' התשע"ט / 17.02.2019 16:20

אחרי האיחוד של הבית היהודי והאיחוד הלאומי, במפלגת הימין בוחנים את האפשרות לאיחוד עם ‘עוצמה יהודית’ ועם אלי ישי, אולם מהלכים אלה נתקלים בקשיים.

בעוד הבית היהודי תומכת באיחוד עם אלי ישי, סמוטריץ’ תומך דווקא בריצה עם ‘עוצמה יהודית’.

לפי דיווח בוואלה, סמוטריץ’ הסביר בשיחות עם מקורביו: “הכח הפוליטי של אלי ישי הוא קצת יותר מחצי מנדט וזה רק אם הרב שלו יורה להצביע לנו”.

מנגד, בבית היהודי, שם יש מי שמתנגד לבלוק טכני עם ‘עוצמה יהודית’, הציעו לישי בשבוע שעבר שני מקומות ברשימה – אחד מהם ריאלי.

עם זאת, שתי המפלגות מתנות את הריצה עמו בתמיכה פומבית של הגר”מ מאזוז, מנהיגה הרוחני של ‘יחד’, ברשימה המשותפת. שכן, גורמים בשתי המפלגות סבורים כי אלי ישי ללא תמיכה פומבית של הגר”מ מאזוז “לא שווה הרבה”.

אלא שתמיכה כזו של ההגר”מ מאזוז נתקלת בשתי בעיות: האחת – שהרשימה כוללת נשים. השניה – הטענות כי יפעת ארליך, המועמדת שהוצבה במקום השלישי בבית היהודי וככל הנראה תוצב גם במקום השלישי ברשימה המאוחדת – תומכת לכאורה בגיור רפורמי.

גורם ב’כסא רחמים’ מותח היום בשיחה עם אתר חרדים 10 ביקורת על “עצם הדיבורים לחבירה של אלי ישי למפלגת ‘הבית היהודי’, שבתוכה ממוקמת יפעת ארליך – מי שתומכת בערכים שאנו מתנגדים להם מכל וכל”.

הגורם הוסיף: “לא מאמין שהגר”מ מאזוז יתמוך בחיבור כזה”.

יפעת ארליך

יפעת ארליך. צילום: Flash90

‘מרכז ליב”ה’ תקף השבוע את ארליך. בציוץ בחשבון הטוויטר של ‘מרכז ליב”ה’  נכתב, לצד לינק לכתבה של ארליך בעיתון ‘ידיעות אחרונות’: “לכבוד הרב רפי פרץ, האם הכתבה של יפעת ארליך מהחודש האחרון בה היא תוקפת את הרבנות הראשית ואוהדת גיור רפורמי ושל ילדי פונדקאות של חד מיניים מסתדרת עם ערכי הבית היהודי?”

ארליך, בת ה-41, תושבת היישוב עפרה, עבדה עד כה כעיתונאית ב’ידיעות’. היא מוקמה על ידי הוועדה המסדרת של הבית היהודי במקום השלישי.

מדוברות הבית היהודי נמסר לחרדים 10: “יפעת ארליך עסקה בשלל נושאים במסגרת עבודתה העיתונאית. במסגרת כתבות מגזין היא ראיינה אנשים שונים ומגוונים בצורה מכבדת ומאוזנת. את דעותיה הביעה באופן ברור בכתיבתה הפובליציסטית. יפעת תומכת בגיור הלכתי ורואה בפתרון בעיית הגיור משימה לאומית”.

מ’כיסא רחמים’ נמסר בתגובה לחרדים 10: “כל אחד מבין כי מתחת לשם העט ‘גורם אנונימי בכסא רחמים’ ניתן לכתוב ולומר הכל. סביר להניח שעד הבחירות יהיו הרבה אנשים ‘טובים’ שידברו תחת המעטה הזה כל דבר שיכול לפגוע במטרותיו של מרן ראש הישיבה שליט”א. כך שלא ראוי להתייחס לטענה כזו או אחרת.

בכל אופן נבהיר בצורה חד משמעית: מרן ראש הישיבה מינה את יו”ר ‘יחד’ הרב אליהו ישי לבחון אופציות אפשריות לריצה בבחירות הקרובות, כשהמטרה היא השבת הציבור שומר המסורת אל חיק התורה, בכדי שכח התורה יהיה חזק כבעבר ולא כפי שראינו בכנסת הנוכחית.

זאת היתה המטרה בבחירות הקודמות, שכמעט וצלחה, וזאת המטרה בבחירות הללו, כאשר הפעם כולם מסכימים על כך שציבור זה אכן כבר מזמן לא נמצא במסגרת המפלגות החרדיות.

הרב רואה הכרח גדול שלא לוותר על ציבור זה. ולכן בבחירות הקרובות הרב יתמוך בפלטפורמה הפוליטית שיראה בה כדרך להשיג יעד זה.

כל האפשרויות עולות על שלחנו של הרב, ביושר ובאמונה כידוע. הרב מעודכן בכל שלב ושלב, ומנחה את הדרך. כל מה שמוביל שליחו הנאמן, נעשה על דעת הרב. ולוואי וכך היה מתנהל במפלגות אחרות. וד”ל.

כל פרסום אחר, הוא כוונת זדון מאלו שמוכנים להקריב את כוחו הפוליטי של ציבור שומרי התורה והמצוות, ובלבד לספק את יצר הפטרונות על הציבור”.

הדפס כתבה

3 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  וזוהי מפלגה שתומכת בגיוס נשים/ שירות לאומי.יהרג ובל יעבור!
  17/02/2019 16:36
  תמים
 1. זוהי מפלגה שתומכת בגיוס נשים/שירות לאומי.יהרג ובל יעבור!

 2. כל מקום שהוא יהיה הוא יעשה צרות
  17/02/2019 17:42
  אלי ישי לא שווה הרבה
 3. מי שעזב את שס בלי סיבה אמתית ישגע גם את הבית היהודי.

 4. גורם אנונימי נהפך לכותרת ראשית??
  17/02/2019 22:03
  המעריך לעיתים
 5. גורם אנונימי בכותרת ראשית ותגובת בית מרן בסוף הכתבה?? עיתונאית הוגנת!!
  האמת שזה יצא טוב כך בסוף הבנתי שמה שאלי ישי יעשה מקובל על מרן שליט”א ובשליחותו.אשרינו שיש לנו כזה נאמן לגדולי ישראל נבחר בו גם אם ירוץ לבד ויישבעו לי שלא יעבור. נצביע לו הוא ראוי לייצג אותי!!