בניין ‘כאן’ בירושלים מצית מלחמת שבת? עובדים: “חרדים מתנכלים”

האם בניין שרכש תאגיד 'כאן' בשכונת גבעת שאול בירושלים יצית מהומות שבת? • השדר דן כנר: "הניפו ידיים מאוגרפות, מאיימות, מלוות בצעקות עד לב השמיים, כשהבניין יהיה שוקק חיים בשבת, לא יודע מה יתרחש"
אבי כץ
ד' שבט התשע"ט / 10.01.2019 10:30

תאגיד השידור הציבורי ‘כאן’ רכש בניין בשכונת גבעת שאול ועורר, כבר בשלב הרכישה, התנגדות ברחוב החרדי, למהלך. אלא שכעת האיומים מתממשים.

העיתון ‘ידיעות אחרונות’ מדווח הבוקר (חמישי) על איומים, קללות וחשש לאלימות פיזית כנגד העובדים, מצד תושבים בהר נוף.

לדברי עובדים שצוטטו בעיתון, בלילות שבת ובימי שבת בצהריים מגיעים למקום תושבים חרדים המוחים על חילול שבת בבניין, תוך שהם מקללים את העובדים ואף מאיימים.

שדר הרדיו הותיק דן כנר: “עברנו לבניין, הגיע סוף השבוע הראשון, והתושבים בשכונה קלטו שפתאום מישהו עובד בשבת. עבדתי עד 11 בלילה בשישי, וכשיצאתי מהחנייה הגיעו מכיוון הר נוף ארבעה בחורים תמירים והניפו ידיים מאוגרפות, מאיימות, מלוות בצעקות עד לב השמיים. החלונות היו סגורים, והמשכתי לנסוע. לאחר מכן הבנתי שהצטרפו אנשים נוספים וצעקו גם כלפי עמיתיי בבניין”.

הוא הוסיף: “גם בשבת הבאה הייתה התקהלות. קצין הביטחון, בהוראת ההנהלה של התאגיד, אמר לנו שאם יהיו בעיות הוא יוכל ללוות אותנו. אני בוודאי לא רוצה להתערב בסידורי הביטחון, אבל מה אדם אחד יכול לעשות, אם הם יתארגנו לקראת השבתות הבאות? אנחנו רק הסנונית הראשונה, ולבית הזה אמורים לעבור כל עובדי מודיעין וחלק מעובדי תל־אביב. כשהבניין יהיה שוקק חיים בשבת, לא יודע מה יתרחש. לדעתי, זה יצריך ניידת משטרה קבועה בשישי־שבת או שיגיעו להסכם עם החרדים, כפי שהיה בעבר כשעבדנו ברוממה”.

מתאגיד ‘כאן’ נמסר בתגובה: “כאן משדרים מירושלים לפי חוק ומכבדים את אורח חייהם של השכנים ואת האזור שבסמוך לו ממוקם בית התאגיד. בעקבות המקרה הגברנו את האבטחה במבנה ומחוצה לו, ואנחנו קוראים לעובדים החשים מאוימים לדווח לקצין הביטחון על כל תקרית”.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות