דרעי על בנט ושקד: “נגד הפיצולים. זה פוגע במשילות. נמליץ על נתניהו”

יו"ר ש"ס בפתח ישיבת הסיעה: "אני לא אוהב שחברים שהיו חלק מהממשלה הקודמת, פתאום מדברים נגד נתניהו" • "אנחנו תומכים בראש הממשלה. עליו נמליץ לנשיא. אבל חשוב שש"ס תהיה חזקה לצידו" • "הסוקרים יכולים להמשיך את הסקרים שלהם ואנחנו נמשיך עם תוצאות האמת" • "הסיסמה שלנו בבחירות תהיה 'באנו לעבוד'"
אריה ריבקינד
כ"ג טבת התשע"ט / 31.12.2018 16:38

יו”ר ש”ס אריה דרעי התייחס היום (שני) בפתח ישיבת סיעתו בכנסת – ישיבת הסיעה האחרונה בכנסת ה-20 – אל השרים נפתלי בנט ואיילת שקד, שתקפו עם הקמת מפלגתם החדשה ‘הימין החדש’ את ראש הממשלה.

דרעי פתח: “קשה לשבח את עצמנו, אבל סיעת ש”ס הוכיחה בקדנציה הזו, שכשאנחנו אומרים ‘באנו לעבוד’ זו לא סיסמה או גימיק אלא נתונים בשטח. חברי הכנסת שלנו מצטיינים בכל תחום, בנוכחות, בהספק של החקיקה בוועדות, טיפול בפניות ציבור, וגם הנציגים שלנו בממשלה, סגני השרים, כולם עושים את תפקידם בצורה הטובה ביותר. אני גאה להיות יו”ר תנועת ש”ס ומודה לכולם.

“הייתי בהרבה ממשלות ואני מוכרח לומר, שזו הייתה הממשלה הטובה ביותר שהיתה לנו מבחינה חברתית ושמירת הסטטוס קוו, ואני מברך את עצמנו שגם הממשלה הבאה תהיה כזו”.

בהתייחסו לראשי ‘הימין החדש’ אמר השר דרעי: “מאד כואב לי שחברים בממשלה הזו, שהיו שותפים לאורך כל הקדנציה לכל ההחלטות – פתאום עכשיו נזכרים לתקוף את נתניהו או את מדיניות הממשלה. זה לא הגון. יש כללים שצריכים לשמור אותם.

“הממשלה הזו עשתה הרבה דברים טובים בכל התחומים, ממשלה מאד פוריה מבחינת הישגים ושיתוף פעולה. ידענו לפתור כמעט את כל הבעיות בינינו, ואני מאד מקווה שהממשלה הבאה שתקום תמשיך בדרך הזו”.

בהתייחס למערכת הבחירות אמר: “ש”ס נמצאת במקום הטוב ביותר מבחינת היערכות. היה לנו מערכת בחירות מאד טובה לרשויות. בתשובה לכל הסקרים שהיו אמרתי שהסקר האמיתי ביותר יהיה בבחירות עצמן, והנה ש”ס רצה בלמעלה מ-90 מקומות ובכולם עם האותיות ש”ס ולמעלה מ-270,000 איש הצביעו ושמו את הפתק הזה, בלי המגזר הערבי וההתיישבות העובדת ועוד, כך שאם אנחנו משקללים את התוצאה, הסוקרים יוכלו להמשיך את הסקרים שלהם ואנחנו נמשיך עם תוצאות האמת”.

“אין לי ספק שבבחירות הבאות ש”ס תגדיל את כוחה. הסיסמה שלנו בבחירות הללו תהיה ‘באנו לעבוד’. אנחנו עובדים ארבע שנים קשה ואנחנו נמשיך לעבוד”.

דרעי הצהיר: “אנחנו מאד מרוצים מהשותפות שלנו עם ראש הממשלה נתניהו. הוא היה שותף נאמן, הוא בתפיסה שלנו. אין לנו מועמד אחר וכמובן שהוא המועמד שלנו לראשות הממשלה. אין לנו מועמד אחר – ונמליץ עליו”.

“אבל כפי שאמרנו בעבר, ראש הממשלה צריך הרבה שמירה בנושאים החברתיים והדתיים והלאומיים, שמירת הסטטוס קוו מצד אחד והדאגה לחלשים אלו שני הדגלים של ש”ס, שלא השתנו במשך כל ה-30 שנה. אנחנו לא שינינו את הדרך שלנו בגלל סקר כזה או משב רוח תקופתי. בשני הדגלים הללו ועם ש”ס אנחנו שומרים על הליכוד וראש הממשלה”.

דרעי יצא נגד עצם הקמת המפלגה החדשה של בנט ושקד – כשאמר: “אני נגד הפיצולים. זה פוגע במשילות, יהיה קשה להקים קואליציה. לכן, התנגדנו להורדת אחוז החסימה”.

על אלי ישי אמר : ‏”מבחינתנו יש יסוד אחד – וזה ציות למועצת חכמי התורה. מי שמרד או לא מקבל מרות של מועצת חכמי התורה, לא יכול להיות בש”ס”.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
    אריה לא דיבר בסירטון על אלי ישי
    31/12/2018 18:14
    דביר
  1. לא שמענו בסירטון שאריה דיבר על אלי ישי בכלל אולי דיבר אחרי שכיבו את המצלמה בכל מצב שיהיה בהצלחה לכל המועמדים או יותר נכון לשתי המיפלגות