דרמה בבית שמש: נציג חב"ד לא מצטרף עם הבית היהודי לקואליציה • חשיפה

נציג 'האיחוד הלאומי', ר' ישראל מנדלסון, חסיד חב"ד - לא עומד להצטרף לקואליציה של בלוך • גורם בכיר בחב"ד: "לאחר שבועות בהן נציגי סיעת 'הבית היהודי' התלו בנו ונשלו מאתנו סמכויות ותפקידים, אותם חילקו בין חברי הסיעה ומקורבים, הם לא הותירו ברירה"
אריה ריבקינד
כ"ה כסלו התשע"ט / 03.12.2018 18:32
עליזה בלוך, הבית היהודי

פרסום ראשון:  עוד צרות בדרך לקואליציית בלוך.

לפי מידע פנימי שהגיע לאתר חרדים 10 מגורם בכיר בחב"ד, גם נציג 'האיחוד הלאומי', ר' ישראל מנדלסון, חסיד חב"ד – לא עומד להצטרף לקואליציה.

"לאחר שבועות בהן נציגי סיעת 'הבית היהודי' התלו בנו ונשלו מאתנו סמכויות ותפקידים, אותם חילקו בין חברי הסיעה ומקורבים, הם לא הותירו ברירה בידי הנציג ר' ישראל מנדלסון – מאחר שהופכים את מעמדו בקואליציה לחסר משמעות ולמיותר", אומר הגורם.

הגורם מציין, כי יתכן שמישהו בדרג גבוה יכנס לעובי הקורה, כדי לבנות חלוקה ראויה לחלק היחסי המגיע ביושר לאנשי חב"ד.

"הסיעה מקבלת שורה ארוכה של תיקים, תפקידים ותקציבים, כאשר לאיחוד הלאומי שהביא את המנדט השלישי משאירים תפקיד זניח" אומר הגורם לחרדים 10.

סיעת הבית היהודי קיבלה, בין היתר, את השליטה על המועצה הדתית בעיר.

כפי שדווח, גם סיעת אגודת ישראל, לא תוכל לקבל בשלב זה את תפקיד סגן ראש העיר בשכר, בשל החלטה שהתקבלה היום בסיעת יהדות התורה.

הדפס כתבה

5 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  טעות של הבית היהודי
  03/12/2018 19:50
  אורן
 1. לחבד בבית שמש אין מנדט ,מה עוד שרבים מהם לא תמכו במנדלסון ,כך שנראה שהוא יושב על קולות שלנו ,של ציבור דתי לאומי ,אלא שאנחנו בבית היהודי לא הערכנו את כוחנו נכון ,טעות לעולם חוזרת.

 2. עם שקרים לא סוחטים
  03/12/2018 22:09
  משה
 3. כמי שבקי בעובדות אז כמעט כל יילה בכתבה הזו היא שקר וחבל שהחבדניקים מתחילים כך את דרכם. כיון שההסכם עם עליזה נחתם ביום ששי האחרון אחר הצהרים אז הטענה ששבועות גוררים את הנתיג שלהם היא שקר שאין לו אפילו חצי רגל. דבר שני, אף אחד לא קיבל שקל אחד אבל החבדניק רוצה שיתנו לו כסף ביד כאן ועכשיו. דבר שלישי, הגיעו רבנים מחב"ד, שתמכו באבוטבול בגלוי נגד החלטת המפלגה, והתחילו לדרוש בתי ספר, בתי כנסת וכד'. הסבירו להם שישראל הולך להיות בועדת החינוך ושם יוכל לסייע לנתב לטובתם אבל הם רוצים הקצאה מראש, בלי ועדות, בלי חוקים וכד'.
  והכי מצחיק, אותם רבנים הוציאו הודעה לפני הבחירות שישראל בכלל לא מייצג את חב"ד והוא עצמאי. געת, כשזכינו, הם רוצים לחלוב אותנו.
  כיוון שממילא יש לעליזה קואליציה, איתו או בלעדיו, אז הוא יכול להמשיך לשחק ברוגז ולשבור את הכלים ולא לקבל כלום או להכנס לקואליציה ולקבל את הסמכויות הנרחבות שהציעו לו.
  לא רוצה? לא צריך. לא נכנע לסחטנות ושקרים.

 4. למה להשקיע
  05/12/2018 13:30
  רותם
 5. הרי הנציג הזה ,הוא לא בשר מבשרה של הבית היהודי ,ומחר יכול לפרוש ,אז למה לנו להשקיע בו ?,מה עוד שנבחר בקולות של הבית היהודי ורבים מחבד ,לא הצביעו לו !

 6. אינטרסים של עסקנים
  06/12/2018 09:46
  שלומית
 7. כמה חבדניקים מרמה ג ,רוצים שיבנו להם בית ספר כשהם בקושי 50 משפחות ,בשעה שלחבד יש כבר בית ספר ,וציבורים רבים וגדולים פי כמה משוכנים בקראוונים ,ובכלל רב הילדים בבית ספר חבד בכלל לא מרמה ג',ככה שזו דרישה לא צודקת. גם לדעת רבים מחבד ,אין ספק עליזה נבחרה לעשות צדק ולא להיכנע לסחטנות ,שדרך אגב בכלל לא מייצגת את חבד ,אלא כמה עסקנים בעלי אינטרסים מקומיים.

 8. לא מייצג
  06/12/2018 09:58
  חבדניק
 9. מנדלסון ממש לא מייצג את חבד בבית שמש ,נבחר בקולות של הבית היהודי ואנשים מרמה ג',כמה עסקנים שרוצים שיבנו להם מוסדות רוכבים על שם חבד כדי לקבל דברים שלא מגיעים להם.