נפתלי בנט: "ביקשתי הביטחון כדי שישראל תחזור לנצח"

שר החינוך מסביר מדוע הוא דורש להתמנות לשר הביטחון: "התחלנו לחשוב שאין פתרון לטרור, למחבלים, לטילים, אבל יש מה לעשות - כשישראל תרצה לנצח אנחנו ננצח" • "כל יועציי וחבריי אמרו לי: 'מה אתה צריך את זה?' הם אינם מבינים שעבורי, ביטחון ישראל היא התכלית"
אריה ריבקינד
ז' כסלו התשע"ט / 15.11.2018 17:13
בנט

יו"ר הבית היהודי השר נפתלי בנט נאם אחר הצהרים (חמישי) בכנס של משרד החינוך ברמת גן והסביר מדוע החליט לדרוש את תיק הביטחון.

"לפני כמעט ארבע שנים זכיתי בשליחות החשובה ביותר במדינת ישראל. הפקידו בידיי את החינוך עם צוות מצוין של מעל שני מיליון תלמידי ישראל.

זו זכות אדירה, וגם תפקיד מהנה בצורה בלתי רגילה. אני קם כל יום מאושר מהמפגשים עם תלמידים, מורים, מנהלים וגננות. מחדוות היצירה והחינוך. וביחד, הצלחנו לשנות, ובגדול: לאחר עשור של דעיכה במדעים ובמתמטיקה, אנחנו בזינוק הגדול בתולדות ישראל.

"באופקים, בשלומי, בכפר חב"ד, ברהט ובכל הפריפריה אנו רואים זינוק חסר תקדים אצל רבבות תלמידות ותלמידים. חיזקנו את החינוך לערכים. העברנו רפורמה היסטורית בחינוך המיוחד. הבאנו למהפכה בלימודי התנ"ך והאנגלית ועוד".

הוא הדגיש: "לא הייתי עוזב את הנהגת החינוך בישראל עבור שום תפקיד אחר בעולם, לולא משבר האמון הביטחוני העמוק שפוקד את מדינת ישראל. ישראל ניצבת באחת התקופות המורכבות והמסוכנות שלה.
הדבר הכי מסוכן למדינת ישראל הוא שהתחלנו לחשוב שאין פתרון לטרור, למחבלים, לטילים.

"שאין מה לעשות. שאי אפשר לנצח. אבל יש מה לעשות. יש פתרון. כשישראל תרצה לנצח, אנחנו ננצח. זו לא גזירת גורל".

בנט הוסיף: "פניתי אתמול לראש הממשלה על מנת שיטיל עליי את תפקיד שר הביטחון, עם מטרה אחת בלבד: שישראל תחזור לנצח. כל יועציי וחבריי אמרו לי: 'מה אתה צריך את זה? זו שגיאה פוליטית ובית קברות פוליטי כמו לכל קודמייך'. ייתכן שהם צודקים. אך הם אינם מבינים שעבורי, ביטחון מדינת ישראל היא התכלית, והפוליטיקה היא האמצעי, ולא הפוך. בגלל זה באתי לפוליטיקה לאחר חזרתי ממלחמת לבנון השנייה".

בנט הבטיח: "כשר ביטחון אני מתכוון להביא חדשנות, יצירתיות ורוח לחימה. לשבור קבעון מחשבתי של עשרות שנים. כמו בצוק איתן, אני מתכוון לדאוג שהתכניות שלי יבוצעו. הביטחון עבורי אינו תפקיד אלא שליחות קיומית. הסיבה שעזבתי את ההייטק ובאתי לפוליטיקה היא כדי שישראל תחזור לנצח.

הוא הזכיר: "תושבי עוטף עזה אומרים לנו: אנחנו מוכנים לספוג, אנחנו נותנים לכם אשראי, רק תנצחו. ללא קבלת אחריות על הביטחון וללא שינוי דרמטי, ההרתעה הישראלית תמשיך להישחק, חמאס ימשיך שלא לפחד מאיתנו.

"לכן, אני מתייצב כאן היום ואומר: אני מוכן לקחת אחריות".

ח"כ שלי יחימוביץ'  מודאגת מדרישת 'הבית היהודי' למנות את נפתלי בנט לשר הביטחון. "מה שמסוכן אצל נפתלי בנט כשר ביטחון זה שבניגוד לליברמן שהוא ציניקן מוחלט, בנט באמת מאמין במה שהוא אומר", אמרה יחימוביץ'.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות