אצל הגר"ח: האברכים שלומדים כל אחד 13,555 דפי גמרא בעיון בשנה

שני סיומי 'ש"ס אידן' אצל הגר"ח קנייבסקי: כל אברך בשלושת סניפי הרשת, בני ברק, ירושלים ובית שמש, מסיים 13,555 דפי גמרא עם תוספות בשנה בעיון • צפו בגלריה של שוקי לרר
יוסף גרינבוים • צילום: שוקי לרר
ז' כסלו התשע"ט / 14.11.2018 22:57
\'ש\"ס אידן, הרב חיים קנייבסקי

מעמד מיוחד התקיים בשבוע האחרון בבית הכנסת 'לדרמן' בבני ברק, כאשר האברכים הלומדים ברשת הכוללים 'ש"ס אידן', ערכו מעמד אדיר בהשתתפות קבוצת תומכים - ביניהם נדיבים מארה"ב, אנגליה ועוד – שבאו להשתתף באירוע.

רשת הכוללים, שהוקמה על ידי גאב"ד פוזנא, מקיימת מסגרת לימוד מיוחדת, בה מסיים כל אברך חמש פעמים את לימוד כל הש"ס במשך כל שנה – כאשר ביחד ההספק הוא 13,555 דפי גמרא עם רש"י ותוספות בעיון.

סכום הדפים הנלמדים במסגרת הרשת כולה ביחד מגיע ליותר מחצי מליון דף – או ליתר דיוק – 569,310 דפי גמרא.

בסוף כל חודש, חייב כל אברך ואברך לעמוד בבחינה בכתב – על 225 דפי גמרא בידיעה ברורה, ובכל חצי שנה נערך מבחן על 1,350 דפי גמרא. כלומר, חצי ש"ס. בסוף כל שנה מתקיים מבחן מסכם על כל התלמוד בבלי – שהם 2,711 דפים.

הופעתו של הגר"ח קנייבסקי, נשיא רשת הכוללים 'ש"ס אידן' במעמד סיומי הש"ס של אברכי הכולל, התקבלה בהתרגשות רבה. הגאון רבי אליהו מאנן,  שזוכה ללמוד בחברותא עם הגר"ח, מסר את הבטחתו לתומכי הכולל, שיזכו לבנים הגונים יראי השם ותלמידי חכמים, ולבנות כשרות וצנועות.

הגאון רבי שמעון גלאי נשא את דברי המעמד אודות חשיבות אברכי הכולל, וגודל זכות התומכים החשובים שבתרומתם מתקיימת רשת הכוללים הנדיר 'ש"ס אידן'.

הגאון רבי משה אייזיק סמט, ראש הכוללים, אמר את ההדרן על הש"ס, והנדיב ר' יוסף הירש מניו יורק אמר קדיש לאחר הסיום.

הגר"ח עבר על נוסח האגרת וחתם את דברי ברכתו, כדלהלן:

ב"ה, כ"ח חשון תשע"ט. תהא השורה הזאת לעדה על כבוד הרבנים הגאונים אברכי כוללי "ש"ס אידן" שבראשות הגאון רבי אברהם הלוי אייזען שליט"א אב"ד דקהילת פוזנא – שהמה בעלי תריסין ובעלי מידות טובות, והיו אצלי ובחנתים בשאלות על כל הש"ס, ונפלאתי על ידיעתם העצומה, ובכח יגיעתם שמשננים את הש"ס כולו מידי שנה בשנה בעיון ובבקיאות, ואשרי חלקם, וחלקם של המסייעים ועוזרים לכך הנטולים חלק כחלק, וככל שיבואו לעזרתם יזכו לראות ברכה בפרי עמלם בכפל כפליים ולהינצל מחבלי משיח, ואברכם שיזכו להגדיך תורה ולהאדירה מתוך נחת והרחבת הדעת עם ברכה והצלחה בכל מעשי ידיהם אכי"ר.

 

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות