הניצול מהטיל חשף: כך חיי ניצלו בזכות מצוות כיבוד הורים • צפו

במהלך ביקור שלוחי חב״ד בבית שספג פגיעה ישירה באשקלון, חשף אחד מבני המשפחה בהתרגשות רבה שחייו ניצלו בזכות מצוות כיבוד הורים
יוני גרין
ז' כסלו התשע"ט / 14.11.2018 22:28

ביומיים האחרונים, ביקרו שליחי חב"ד באשקלון, כשאליהם מתלווה השליח הרב מנחם קוטנר, הפועל במעגל השנה עם נפגעי טרור, אצל פצועי הטילים המאושפזים בבית החולים, עודדו את רוחם – והעניקו להם את ספר תהילים המבואר.

בהמשך, חיזקו השליחים את הדיירים שביתם נפגע ממטח הטילים, והזמינו אותם להניח תפילין ולקרוא פרק תהילים.

במהלך הביקור שמעו מהתושבים עדויות מכלי ראשון על החוויות הקשות עמם הם נאלצים להתמודד.

"בבית הרפואה ברזילי פגשנו פצועים לצד נפגעי חרדה", סיפר הרב קוטנר, "הענקנו לכולם סיוע רוחני ומתנות מחב"ד כדי לעודד ולחזק את רוחם. אחד הביקורים שריגשו אותי במיוחד היה בבית שספג פגיעה ישירה. ישבתי עם בני המשפחה וחיזקנו את רוחם ואף לקחנו את המזוזות לבדיקה.

"אחד הבנים סיפר לי בהתרגשות שחייו ניצלו בזכות מצוות כיבוד הורים. הוא מתגורר ביחידת דיור קטנה בחצר בית הוריו, וכאשר נשמעה אזעקה הוא חשב להמשיך בשגרה ולא להיכנס לחדר מוגן, כפי שנהג כל השנים.

"אך הפעם הזאת הוא נזכר שאימו נמצאת לבדה בבית וכדי לא להשאירה לבד בזמן האזעקה, הוא רץ לבית הוריו ונכנס איתה יחד לחדר מוגן. בדיוק באותו הרגע טיל חדר ישירות ליחידת דיור שלו, במקום בו עמד כמה שניות קודם – ובזכות מצוות כיבוד הורים ניצלו חייו.

"בהתרגשות, קראנו יחד את הפסוק מתוך עשרת הדיברות 'כבד את אביך ואת אמך למען יאריכון ימיך'!".

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות