הגר"ש אלתר: "אני מצביע לליאון" • תסיסה בגור נגד ליצמן: "הכל אגו"

המועצת של אגו"י החליטה שלא להתערב בבחירות בסיבוב השני לראשות העיר ירושלים • הגר" אלתר: "לדעתי פשוט להצביע עבור ליאון, אני מתפלא שיש שאלה כזו בכלל" • מנכ"לי המוסדות לחינוך מיוחד: "הצביעו משה ליאון! התמיכה שלכם חשובה לו ולנו"
אריה ריבקינד
ד' כסלו התשע"ט / 12.11.2018 21:41
שיעורו של רבי שאול אלתר

מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל החליטה הערב (שני) שלא תתערב בבחירות בסיבוב השני לראשות העיר ירושלים, והאדמו"רים לא יורו למי להצביע.

"שב ואל תעשה", נמסר מאגודת ישראל.

מי שכן הביע דעה נחרצת הוא  הגאון רבי שאול אלתר – שאמר במענה לתלמיד: "לדעתי פשוט להצביע עבור ליאון, אני מתפלא שיש שאלה כזו בכלל".

בהקלטה שפורסמה ב'הקו החרדי' הוצגה השיחה הבאה:

• אני גר בירושלים ואני לא יודע מה להצביע בבחירות הקרובות, כי לא היתה הוראה ברורה לא בהמודיע ולא בהמבשר. האם להצביע בשביל ברקוביץ או בשביל משה ליאון או לא להצביע?

הגר"ש אלתר: "לדעתי זה פשוט, אני מתפלא על השאלה הזו בכלל. אלא אם כן היו אומרים משהו אחר. אבל כל עוד לא אומרים, נניח שהיו רק שני מועמדים, פשוט לכל אחד שליאון עדיף".

• זה נראה מלחמות אולי…

"יתכן. אם תהיה הוראה, תהיה הוראות, אבל אם לא תהיה הוראות, משמע שזה נשאר לשיקול דעת של האנשים, אני לא רואה התלבטות. אני רוצה שיהיה טוב בעיר ב-5 שנים הבאות. טוב מבחינה רוחנית.

ראיתי רק שתוקפים כל הזמן את דגל התורה, אני מבין אותם, אבל לא ראיתי שום הוראה.

"זה תקיפות ונקמות, זה יפה מאד, לא על חשבון של 5 שנים. אני מוכן ללכת להפגנות לכל מקום, לחתום על מחאות, אבל בעיר רוצה שיהיה טוב ובין שניהם ברור שליאון עדיף. אם תהיה הוראה אחרת, אז תהיה. כל עוד אין, זה מה שאני עושה בכל אופן".

בתוך כך קיימת בימים האחרונים תסיסה של חסידים מבוגרים בתוך חסידות גור נגד יעקב ליצמן. "לא מוכנים להתאבד ולהפסיד הכל בגלל האגו המנופח שלו", אומרים חסידים.

במקביל, בצעד נדיר ויוצא דופן, קראו היום מנהלי ומובילי הסיוע לילדי החינוך המיוחד בירושלים, הנמנים על חסידי גור, להצביע  למשה ליאון.

במכתב ששגרה מנכ"לית 'סולם', שבמוסדותיו עובדים ולומדים תלמידים ומתנדבים מהציבור הדתי לאומי, ליטאי וספרדי, היא קראה לצאת ולהצביע עבור משה ליאון.

סולם, עלי שיח, משה ליאון

הדפס כתבה

6 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  חסידים שיצביעו ליאון? היום אני סבור שלא
  12/11/2018 21:54
  משתמש אנונימי (לא מזוהה)
 1. איש אגו"י עו"ד אברהם יוסטמן לגלסנר בקול ברמה: ליאון לא יותר טוב מברקוביץ. מעולם ליאון לא היה עם הציבור החרדי בהצבעות!!! הבוס שלו ליברמן הוא אויב הדת [מס' 1]. כולם מרגישים את הקור הגדול לליאון הנושב מהחלטת המועצת. אם פעם חשבתי שיהיו 30-40% חסידים שיצביעו ליאון, היום אני סבור שלא יהיו.

 2. ירושלמי
  12/11/2018 22:17
  משתמש אנונימי (לא מזוהה)
 3. שפיות. סוף סוף קול שפוי. ממשיך אמיתי לדרך הבעש"ט זצוקלל"ה

 4. חסידות גור חצויה !!!!
  12/11/2018 23:03
  שימעל'ה
 5. חסידות גור חצויה !!!!

 6. ליצמן ישאיר לצבור החרדי אדמה חרוכה
  13/11/2018 00:21
  יוני
 7. בגלל אגו מסריח

 8. יש הוראה בע"פ שב ואל תעשה
  13/11/2018 09:18
  שפירא
 9. פלא גדול שלא שומע למועצת

 10. הגר"ש אלתר עשוי מחומרים של מנהיג אמיתי!
  13/11/2018 12:43
  משתמש אנונימי (לא מזוהה)
 11. מזכיר את הבית ישראל זצוקל