"רדפו אותך": ח"כ אשר היחיד מח"כי 'דגל' שהגיע להלווית אברהם רוזנטל

מאות מתושבי קרית יערים-טלז סטון ליוו הבוקר למנוחות את ראש המועצה אברהם רוזנטל ז"ל, שנפטר הלילה, בגיל 71, מדום לב • חתנו בהלוויה: "בחצי שנה האחרונה אנשים דקרו אותך ורדפו אותך. זה כאב לך מאוד, לקחת את זה ללב"
אריה ריבקינד
א' כסלו התשע"ט / 09.11.2018 12:55
רוזנטל, הלוויה

מאות מתושבי קרית יערים-טלז סטון ליוו הבוקר (שישי) למנוחות את ראש המועצה אברהם רוזנטל ז"ל, שנפטר הלילה, בגיל 71, מדום לב.

מסע ההלוויה יצא מהיכל בית הכנסת 'חסידים' בטלז-סטון.

ראשון הספיד חתנו, הרב ישראל חינקיס משכונת רמת שלמה בירושלים, והזכיר כי המנוח ז"ל קיים בטלז-סטון את כל שלושת העמודים שעליהם העולם עומד: תורה, עבודה וגמילות חסדים.

חתנו, הרב עמירם לדנברג, אמר בהלוויה: "בחצי שנה האחרונה אנשים דקרו אותך ורדפו אותך. זה כאב לך מאוד, לקחת את זה ללב, אבל היית איש שלום ומחלת לכולם".

הגאון רבי מנחם דויטש, רב בית המדרש ושכנו של המנוח, ציין כי תמיד ר' אברהם היה סמל עבורו כיצד צריך להתנהג בבית ועם האישה.

הגאון רבי מיכאל סורוצקין, ראש הכולל, אמר בהספד שנשא: "היום כל תושבי טלז סטון באו להצביע לך ולהוקיר טובה למי שהקים את כל המקום. כולם הצביעו רוזנטל".

מטלז-סטון יצא מסע הלוויה לבית ההלוויות שמגר בירושלים, ומשם להר הזיתים, שם ייטמן.

בחודשים שקדמו למערכת הבחירות לרשויות המקומיות, עבר המנוח ז"ל סבל רב, לאחר שראשי 'דגל התורה' דרשו ממנו לפנות את מקומו בראשות המועצה, לאחר 23 שנים בתפקיד.

רק לאחר משא ומתן של ראשי 'דגל' מול רוזנטל ז"ל , הוחלט למנות את יצחק רביץ כסגנו של רוזנטל, בעוד רוזנטל התחייב כי יפרוש בעוד  כשנה.

ח"כ יעקב אשר – שהיה  הבכיר היחיד מ'דגל' שנאבק למען כבודו של הנפטר במפלגה – היה גם היחיד מח"כי 'דגל' שהשתתף בהלוויה בטלז-סטון.

הדפס כתבה

2 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  דיגלונים
  09/11/2018 14:50
  נורא
 1. איך ישנים בלילה החכי"ם הדיגלונים ???

 2. חסרי לב
  10/11/2018 21:41
  משה בן אברהם
 3. אנשי דגל התורה, לנגד עיניהם רק ג'ובים כסף וכבוד, ולהצניח אנשים מעיר אחרת שלא מכירים את המקום.