יוסי דייטש הוקלט: 'דרעי אמר, אתם הפסדתם, אנחנו ה'בעלי בתים' היום'

יוסי דייטש הוקלט מספר כי אריה דרעי התבטא בצורה מזלזלת כלפי האדמו"רים - ובמיוחד הרבי מגור דרעי מכחיש: "הדברים המצוטטים הם ציטוטים חסרי יסוד ולא נאמרו"
אריה ריבקינד
ל' חשון התשע"ט / 08.11.2018 21:33
יוסי דייטש

בהקלטה שנחשפה הערב (חמישי) בחברת 'החדשות' על ידי הכתב יאיר שרקי, נשמע של יוסי דייטש, המועמד שהפסיד במירוץ לראשות העיר ירושלים, מספר בשיחה עם פעילים של אגו"י, כי יו"ר ש"ס השר אריה דרעי התבטא באופן מזלזל כלפי האדמו"רים, ובפרט כלפי האדמו"ר מגור.

דייטש נשמע אומר בהקלטה לבן שיחו:

"אתה שמעת את סגנון הדיבור שלו? הוא (אריה דרעי)  אמר ל— אתה חושב שאתם ניצחתם? אתם טועים. אנחנו ה'בעלי בתים' היום. אתה חושב שהבעל הבית זה אבי אבוחצירא (-יועצו הפוליטי של ליברמן) או משה ליאון? אתה טועה טעות חמורה. הבעל הבית זה אנחנו".

‏דייטש המשיך וציטט את דרעי: "אתם הפסדתם, אם אתם לא יודעים. אנחנו (שס) ודגל ניצחנו. ואם יש פה בעיה של כבוד, שאתם חושבים שצריך לתת כבוד לרעב׳ס שלכם, אז אין שום בעיה. אז נבוא וניתן לכם כבוד. חכם שלום ורב חיים קנייבסקי יעלו לגערער רב׳ה ויתנו לו כבוד וזהו זה".

דרעי בתגובה מכחיש:

"הדברים המצוטטים הם ציטוטים חסרי יסוד ולא נאמרו על ידי שר הפנים. היום שוחח שר הפנים עם חבר מועצת העיר ירושלים מטעם אגודת ישראל שהבהיר לו כי האדמו"רים כבר קיבלו החלטה למען צביונה הרוחני של ירושלים על תמיכה במשה ליאון ועיכוב חתימה הוא בגלל ויכוח על תפקידים.

"השר דרעי הבהיר, כי גם ש"ס וגם דגל התורה, למרות שהם מונים 11 מנדטים, לא דרשו כתנאי מקדים לתמיכה, הבטחה לתיקים, וסיכמו להמתין עם המו"מ עד אחרי הבחירות, וכי הוא מצפה מאגודת ישראל לנהוג כמוהם, ובהתאם להחלטת האדמו"רים – לתמוך במר משה ליאון".

"המפגש המתוכנן לשבוע הבא בין כל גדולי ישראל מכל המגזרים, מבהיר את הכבוד הרב שרוחשים גדולי התורה זה לזה. כל ניסיון לצרכי מו"מ לפלג בין חלקי היהדות החרדית, לא יצלח"

 

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות