דרעי על חתונת אהריש: "אני כיהודי נגד" • סמוטריץ' תקף את המברכים

שר הפנים על חתונתה של מגישת הטלוויזיה עם יהודי: "זה לא דבר נכון. יהיו לכם ילדים, תהיה להם בעיה בתוך מדינת ישראל" • גם סמוטריץ' התייחס לאירוע ותקף בציוץ בטוויטר את יחימוביץ' ושפיר שבירכו את הזוג
אבי כץ
ב' חשון התשע"ט / 11.10.2018 11:08
לוסי האריש

סערת ההתבוללות: שר הפנים אריה דרעי אמר הבוקר (חמישי) כי הוא מתנגד לנישואין בין יהודים ללא יהודים, בעקבות החתונה של מגישת הטלוויזיה הערבייה לוסי האריש עם השחקן היהודי צחי הלוי.

"אני יהודי. אני שומר מסורת ותורה ומצוות. העם היהודי זה הדבר הכי חשוב שיש לי. זה עניין פרטי שלהם. אבל עם כל הכאב, אני כיהודי נגד הדברים הללו, כי אנחנו חייבים לשמר את העם היהודי", אמר דרעי בראיון לגלי צה"ל.

לדברי דרעי, "בשביל זה אנחנו כולנו פועלים לשמר את העם היהודי. הכאב של ההתבוללות ברחבי העולם שמכלה את העם היהודי. במדינת ניו יורק אחרי השואה היו 6 מיליון יהודים, והיינו צריכים להגיע שם כבר ל-30, אבל היום יש פחות".

דרעי הוסיף: "אני הייתי אומר ללוסי שאין לי ספק שהיא לא באה לפגוע במדינת ישראל. הם בני זוג שאוהבים ומתחתנים, אבל זה לא דבר נכון. יהיו לכם ילדים, תהיה להם בעיה בתוך מדינת ישראל בגלל המעמד שלהם. אסור לנו לעודד דברים כאלה, אנחנו חייבים לשמר את העם היהודי. אם נפשה חשקה ביהדות, אז יש הליך של גיור".

מי שהעלה את הנושא לסדר היום הוא חבר הכנסת אורן חזן – לאחר שכתב בחשבון הטוויטר שלו: "‏לא מאשים את לוסי אהריש שפיתתה נפש יהודי במטרה לפגוע במדינתנו ולמנוע מעוד צאצאים יהודים להמשיך את השושלת היהודית – להיפך, היא מוזמנת להתגייר. כן מאשים את צחי המתאסלמלוי שלקח את פאודה צעד אחד רחוק מדי – אחי, צא מהסרט".

את דבריו חתם במילים: "לוסי, זה לא אישי, אבל דעי: צחי אחי ועם ישראל עמי, די להתבוללות!".

הציוץ של חזן עורר דיון סוער ברשת, כאשר רבים מהגולשים תוקפים אותו ואחרים מביעים תמיכה.

שלי יחימוביץ' וסתיו שפיר תקפו בחריפות את דברי חזן ובירכו את הזוג. גם עיתונאי השמאלן הצטרפו למתקפה נגדו.

גם חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' הביע את מורת רוחו מהחתונה – ותקף את יחימוביץ' ושפיר: "סביר להניח שאם ההורים או הסבים וסבתות של שלי יחמוביץ' וסתיו שפיר היו מתבוללים הן לא היו גרות כאן במדינה היהודית. נורא פשוט. מה שמדהים זה שהמברכים הם אלה שרוצים להקים כאן מדינה פלסטינית כדי לשמור על הרוב היהודי ואז להתבולל ולאבד אותו שוב".

 

הדפס כתבה

2 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  מכבי צהוב
  11/10/2018 15:58
  אלברד
 1. חושב שבארץ לא יאהבו מהחתונה גם יהודים גם ערבים לכן לכו לארץ אחרת או תעשו מה שגם הערבים לא יאהבו קשה לא יודע

 2. מכבי צהוב
  11/10/2018 16:01
  אלברד
 3. צריך למגר את ההתבוללות בדורנו בארץ ישראל כי המשיח לא יגיע