הנרצח בפיגוע הדקירה בגוש עציון: ארי פולד הי"ד, אב ל-4

הנרצח בגוש עציון: ארי פולד הי"ד, תושב אפרת, אב לארבעה ילדים • לפני שהתמוטט הספיק ארי לרוץ אחר המחבל ולנטרל אותו בירי: "הנדקר רדף אחריו בסוף האירוע יחד איתי" • הלוויתו בשעה 23:30 בבית העלמין בכפר עציון • השגריר פרידמן: "פטריוט ישראלי ואמריקני"
חיים טוויל
ז' תשרי התשע"ט / 16.09.2018 13:58

היהודי שנרצח בפיגוע הדקירה בגוש עציון הוא ארי פולד הי"ד, תושב אפרת, אב לארבעה ילדים.

הוא פונה במצב אנוש לבית החולים שערי צדק בירושלים, שם נקבע מותו לאחר פעולות החייאה רבות.

לפני שהתמוטט הספיק הנרצח לירות במחבל, יחד עם אזרח נוסף ומאבטח.

המחבל בן ה-16, חליל יוסף עלי ג'בארין, תושב העיירה יטא שמדרום לחברון, נורה, נוטרל ונפצע באורח בינוני. עוד שני נפגעי חרדה טופלו במקום.

ד"ר אלון שוורץ, כירורג בכיר מיחידת הטראומה בבית החולים, סיפר לעיתונאים: "מספר דקות לפני השעה 12:00 הגיע גבר בשנות הארבעים לחייו פצוע דקירה עם דקירה אחת בבית החזה מצד ימין באזור הגב. הוא הגיע ללא סימני חיים. ביצענו בו פעולות החייאה דחופות כולל ניתוח דחוף. ההחייאה נמשכה כחמישים דקות, אך לצערנו הוא ספג פגיעה שלא התאוששה ונאלצנו לקבוע את מותו. המשפחה עודכנה".

ד"ר אלון  שוורץ. צילום: דוברות שערי צדק

המחבל נורה ונפצע גם על ידי גבי ועקנין, שהיה בסמוך לסניף רמי לוי שבצומת הגוש: "יצאתי מהסניף של הסופר, התחלתי ללכת ושמעתי מישהו צועק 'פיגוע פיגוע' וראיתי מישהו צעיר דוקר אדם עם סכין בעלת להב של 30 ס"מ ויד מונפת למעלה", הוא סיפר ל'החדשות'.

ועקנין סיפר גם על גבורתו של הנדקר: "אני רואה שהוא דוקר אותו בצד, בכליות, לכיוון המותן. זיהיתי דוקר, זיהיתי נדקר, ומה שאני יודע הוא שהנדקר רדף אחריו בסוף האירוע יחד איתי עד לנקודת המפגש שלנו והוצאת ירי".

סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן כתב בטויטר: "‏ארי פולד הי"ד היה יהודי גיבור שפעל למען עם ישראל רבות בהסברה ובביטחון וגם כשנפצע בפיגוע המשיך בגבורתו וניטרל את המחבל. תנחומיי למשפחתו של ארי – המקום ינחם אתכם בתוך שאר אבלי ציון וירושלים ולא תוסיפו לדאבה עוד."

שגריר ארה"ב בישראל, דייוויד פרידמן, כתב בציוץ בטוויטר על ארי פולד הי"ד: "אמריקה מתאבלת על אחד מאזרחיה שנרצח באכזריות על ידי טרוריסט פלסטיני, הוא היה פטריוט ישראלי ואמריקני וייצג את הטוב שבשתי המדינות".

הלוויתו של ארי פולד הי"ד תתקיים הלילה בשעה 23:30 בבית העלמין בכפר עציון.

 

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
    השלכות של ההומניטרים שאלק מיעוט .
    16/09/2018 15:18
    שלומי
  1. אומרים ילדים .מיעוט .אז לאלה ההומניטרים שיצרו את המיפלצת אש"ף כארגון טרור לגטימי אשמים בכול יהודי שנהרג בישראל .גם אלה שמוציאים חיילים למבצעים של מילחמות בעזה ולבנון .שיכלו לימנוע המון חיילים מתים אים לא היו חושבים עלהם אלה עלנו . חבל כעם מובחר לא חושב ומינתנהג כמובחר בלי סיסמאות נגד