רואה חשבון שלא מכיר כללים, ונגר שמאבד קבלה של 330,000 שקלים

מבקרי מס הכנסה ביצעו השבוע מבצע ביקורת בבתי עסק בירושלים ב-15% מבין העסקים שנבדקו, לא נרשמו הכנסות כדין • ואיזה תירוצים הם קיבלו?
שייע קליין
כ"ו אלול התשע"ח / 06.09.2018 14:51
כסף, שקלים

מבקרי מס הכנסה ביצעו השבוע מבצע ביקורת בבתי עסק בירושלים, אשר כלל 159 ביקורות, מהן עלה כי בקרב 15% מבין העסקים שנבדקו, לא נרשמו הכנסות כדין.

למבצע, שנוהל בראשות פקיד השומה ירושלים 3, נבחרו בתי עסק בתחום המסחר, השירותים והמקצועות החופשיים.

ואיזה תירוצים הם קיבלו?

תגובה מפתיעה במיוחד נשמעה מפיו של רואה חשבון, שבחשבון הבנק שלו נמצאו שתי העברות בנקאיות בסך של 44,000 שקלים -  שטען: "לצערי חשבתי שיש לי 7 ימים להוציא חשבונית מס קבלה. אני רושם פעם בשבוע…"

בביקורת בנגריה נמצאה הזמנת עבודה כתובה על דף, בו נרשם כי התקבלו סך 330,000 שקלים על חשבון עבודה.

מיותר לציין כי סכום זה לא הופיע בספרי העסק והנגר המבולבל אמר למבקרים: "אח שלי נמצא פה רוב הזמן, אנחנו נחפש את הקבלה ונביא לכם למשרד".

בדוכן פירות בשוק מחנה יהודה נמצא כי פדיון המכירות עד לשעת הביקורת עמד על 6,000 שקלים שלא נרשמו בספרי העסק. בעל הדוכן חשב שצרת רבים חצי נחמה ואמר: "אני מתנהל כמו שאר בעלי החנויות בשוק, כל ההכנסות מדווחות לרואה חשבון ומופקדות בחשבון העסקי."

בחנות לחומרי בניין בירושלים נמצא כרטיס לקוח ידני, שנרשם בו שהתקבלה מקדמה בסך 4,000 שקלים שלא תועד. תגובתו של בעל העסק היתה יצירתית במיוחד: "יכול להיות שזה היום בו נפל אחד העובדים מהטרקטור".

בביקורת במשרד אדריכלים נמצאו העברות בנקאיות בסך של 12,000 שקלים וצ'ק בנקאי, שלא נרשמו בספרי העסק: "את הצ'ק קיבלתי היום ולא הספקתי לרשום לגבי ההעברות הבנקאיות הילדים בחופש וגם לא הספקתי לרשום".

קבלן מצבות נהג לגבות אגרה על כל מצבה שהוא מתקין, בסכום הכולל  60,000 שקלים. לטענת קבלן המצבות: "מדובר באגרות שמועברות לחברה קדישא".

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
    לא עכברא גנב, חורא גנב.
    06/09/2018 14:57
    דוד מהצרי
  1. ועמך ישראל כולם גנבים, לעולם יגנבו כסף, נצר מטעי מעשה ידי להתפאר.