מגרטל חסידי לגלימה: זעזוע בפלג והקנאים משמד האקדמיה בבעלזא

בשבוע שעבר התקיים טקס הענקת תארים לבוגרי הקמפוס 'אונו' בו קיבלו תארים גם ארבעה חסידי בעלזא • ב'פלג הירושלמי' והקנאים תוקפים: "הצטלמו בחיוך בטקס העברתם על הדת.. רבים הזכירו כי נופלים אלו הינם קורבן של הכשרת האקדמיה בחסות בעזלא"
יוסף גרינבוים
ח' אלול התשע"ח / 19.08.2018 01:58
הרב מבעלזא

ביום שני שעבר התקיים ב'משכן לאומניות הבמה' באשדוד טקס הענקת תארים לבוגרי הקמפוס החרדי של 'הקריה האקדמית אונו', בו השתתפו עשרות חרדים שסיימו את הלימודים  ובאו לקבל את תעודות ההסמכה.

בין הבוגרים היו גם ארבעה אברכים מחסידות בעלזא באשדוד, שהוסמכו כמשפטנים ועורכי דין.

שניים מהבוגרים אף פתחו, בברכת האדמו"ר, משרד עורכי דין  בבניין 'פנינת חמד' ברחוב שמגר בירושלים, בו יעסקו, בין היתר, בתחום המקרקעין, הוצאה לפועל וליטיגציה אזרחית.

מי שיצאו נגדם הם 'הפלג הירושלמי' ו'הקנאים', שבקו הטלפוני שהם מפעילים יצאו נגד "ההתדרדרות של חסידי בעלזא בשמד האקדמיה".

"מחריד! תמונת השמד שמזעזעת את העולם היהודי!", אומר הקריין, "ארבעה חסידי בעלזא בטקס הענקת תארים אקדמיים לנופלים החרדים האומללים בקריה האקדמית אונו. במהלך הטקס לובשים הנופלים מדים שמזכירים את הכמרים הנוצריים – גלימה שחורה וכובע שחור עם ארבע פינות.

"במעמד אמש הצטלמו בגאווה ארבעה  חסידי בעלזא, שהשתתפו בטקס, ואשר זקנם ופאותיהם ואפילו הנעל החסידית והגרביים המיוחדות מעידים כאלף עדים על השתייכותם החסידית. אולם את הכובע סמט ואת החליפה עם הגארטל שחסידי בעלזא נוהגים שלא להסיר אפילו רגע אחד במהלך כל היום, הם המירו בלבוש אקדמיה מבחיל והצטלמו בחיוך בטקס העברתם על הדת רחמנא ליצלן, כשהם מחזיקים את תעודת האקדמיה וביניהם עומד חילוני מהאקדמיה".

לפי הקנאים, "בעולם היהודי התמונות עוררו זעזוע עצום וכאב רב, זאת למרות שמפעם לפעם התפרסמו תמונות של חרדים מכל העדות והחוגים בטקסים גויים אלו. אולם השילוב של המראה הבעלזאי המובהק, עטוי במדי האקדמיה הבזויים ועזות הפנים של אותם נופלים לפרסם את תמונתם המבישה ולקרר את האמבטיה ממחישה על השבר והרקבון שמתחולל בתוככי קהילות וחוגים בתוך הציבור החרדי.

"יצויין כי שניים מאותם נופלים פתחו בקיץ משרד עורכי דין ובטקס חנוכת המשרד השתתפו בכירי רבני בעלזא, כאשר קודם לכן נכנסו צוות הנופלים לקבל את ברכתו של האדמו"ר. יצויין כי בחנוכת משרדם הם הופיעו בלבוש החסידי המלא, כולל הגארטל הבעלזאי המפורסם, שמתחתיו הם מסתירים את הרקבון העמוק שספגו במכללה ובאקדמיה רחמנא ליצמן".

בדיווח הקנאי נאמר עוד: "רבים הזכירו כי נופלים אלו הינם קורבן של הכשרת האקדמיה בחסות בעזלא שמפעילה משרד לריקון הבריכה שנקרא 'מכלול' המפעיל תעמולה נוראה באמצעות חוברות וכנסים המפתים את חסידי בעזלא וגם אחרים לצאת לשוק העבדים, ומפתים את הנשים והגברים להשתלם במכללות הארורות ובלימודי האקדמיה הארורה רחמנא ליצלן.

"חסידים ואנשי מעשה שהתמונה הגיעה לידיהם הזילו דמעות וכאב ושאלו: 'הזוהי בעלזא שידועה הייתה בקנאות לכל דבר שבקדושה ובשמירה קפדנית במיוחד על כל מנהג ומנהג ועל כל קוץ וקוץ? האם שקר נחלו אבותינו? האם שקר נחלו רבותינו?' שאלו.  הם הזכירו את האמרה המפורסמת שהייתה אבן יסוד בחסידות בעלזא על כך שאם מזיזים כפתור בבעלזא, יהודי משתמד בפריז. ומה קורה כשמשתמדים יהודים בבעלזא, מי עוד משתמד? יהודים הקרקע של כולנו בוערת, שמד!"

הדיווח הסתיים בשיר: "ציון במר תבכה וירושלים תתן קולה…"

הדפס כתבה

3 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  רפואה
  19/08/2018 20:08
  רפואה שלימה לכל המשוגעים וחבל שנותנים להם במה
 1. רפואה שלימה לכל המשוגעים וחבל שנותנים להם במה

 2. שעדה צעקו לפני עשרות שנים
  20/08/2018 12:26
  חיים
 3. שעדה צעקו לפני עשרות שנים ששבעלז פורצי גדר לעגו להם היום כלום מודים שבבעלז עושים דברים שאף חסידות לא נותת לעשות לכן הרבה מהמשפחות שילמו מחיר יקר

 4. הרבי מבעלז היה טוב בשביל לפלג את אגודה
  20/08/2018 21:38
  חחחח
 5. ולהקים את דגל…
  עכשיו זורקים אותו כמו שעשו לספרדים