יעל דן: מקנאה בימנים שמכניסים אותם אל התחנות כביכול כדי לאזן

העיתונאית יעל דן בראיון לעיתון 'ידיעות אחרונות': "הם לא באים כעיתונאים, ולכן המשקל הסגולי שלהם שווה לעשרה כמוני או כמו רזי. אנחנו עיתונאים, ורואים את עצמנו מחויבים קודם כל לאיזו אובייקטיביות"
אבי כץ
ח' אלול התשע"ח / 18.08.2018 21:44
יעל דן

לרגל 20 שנה לתכנית 'עושים צהריים', המגזין היומי בתחנת הרדיו גלי צה"ל, העניקה העיתונאית יעל דן לעיתון 'ידיעות אחרונות'.

"ברור שאני מזוהה עם השמאל, אבל אין לי עניין לקדם אג'נדות פוליטיות, אלא הומניות", היא אומרת בראיון.

לדבריה, "הומניזם לא אמור להיות מזוהה עם שמאל או ימין, אבל אם הומניזם הוא שמאל, אז אני מאוד שמאלנית ולוחמת גדולה למען רעיונות חברתיים ואנושיים. התשובות לשאלות המדיניות או הביטחוניות הרבה פחות ברורות לי.

"השאלות על מה שקורה בארץ עולות גם אצלי כל הזמן. אני נורא מקנאה באנשים שכל כך בטוחים בעמדותיהם ויש להם תשובות ברורות. לי יש יותר שאלות מאשר תשובות. אני מאוד נזהרת לא להשתמש בשעת השידור שלי כדי לכוון אג'נדה פוליטית מסוימת".

דן הוסיפה: "אני מקנאה באנשי ימין שמכניסים אותם לתחנות השידור השונות כביכול כדי לאזן, והם מקדמים אג'נדה פוליטית מאוד מסוימת. הם לא באים כעיתונאים, ולכן המשקל הסגולי שלהם שווה לעשרה כמוני או כמו רזי. אנחנו עיתונאים, ורואים את עצמנו מחויבים קודם כל לאיזו אובייקטיביות והתנהלות אמינה".

כשהיא נשאלה: את מתכוונת בין השאר לאראל סג"ל, עירית לינור וקובי אריאלי?

דן השיבה: "כן. הם לא באים עם אג'נדה עיתונאית אלא עם אג'נדה פוליטית אישית. אני שרופה על הפלורליזם בגלי צה"ל, אבל המכנה המשותף של כל מי שמגיע צריך להיות מקצועי.

"אני גם לומדת עם השנים לראות איפה הדברים שאני עושה או אומרת אולי מושפעים מהשקפת העולם שלי ולהקפיד יותר. פעם, כשבאתי לטלוויזיה ועשיתי את הראיון הראשון עם אורי זוהר מאז שחזר בתשובה, הוא אמר לי, 'הסכמתי להתראיין אצלך כי אמרו לי שאת הגונה'. עם התואר הזה אני מוכנה ללכת לכל מקום. בזה אני גאה".

תגיות

הדפס כתבה

9 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  נמאס
  18/08/2018 21:59
  נמאס מהבולשיט שלה
 1. נמאס מהבולשיט שלה

 2. אתיקה עיתונאית
  18/08/2018 22:17
  אריה
 3. התקשורת השמאלנית ״הממלכתית״ התגייסה כאיש אחד לטובת אוסלו ובעד גירוש היהודים מגוש קטיף. לא היו להם שום שאלות, אלא רק תשובות נחרצות וכמובן, שקריות לחלוטין. אף אחד מהמגויסים לא חזר בתשובה. אז אל תמכרו לנו לוקשים!

 4. הומניות השמאל
  18/08/2018 22:25
  אריה
 5. בעיני השמאל גירוש אנשים מבתיהם ומאדמתם הוא פשע חמור ביותר, טיהור אתני וכו׳, אלא אם כן מדובר בגירוש היהודים כמו בגוש קטיף… אז הכול כשר למהדרין!

 6. עצרתי ב"מחויבים קודם כל לאיזו אובייקטיביות"
  18/08/2018 23:46
  שטח
 7. וואלה, יעל? אובייקטיביות? את בכלל מאזינה לשידורים שלך ושל רזי ברקאווי? התגרשתם מזמן מהמציאות וגירושים כאלו מכוערים לא נראו מאז בראד פיט ואנג'לינה ג'ולי.

 8. אומניזים
  18/08/2018 23:56
  שלמה
 9. את כיביכול דוגלת באומניזים אבל רק כשהוא אנטי דצי שלא לומר יהודי מה שקורה למי שהוא חושב שיש אומניזם יותר מהתורה הקדושה

 10. יהללך זר, ולא - פיך
  19/08/2018 00:40
  איזו היתממות, יעל
 11. את ורזי מביעים את דעותיכם השמאלניות בריש גלי אז הפסיקי להתמם. הגיע הזמן שדעותיכם יושמעו לצד עיתונאי ימין. כן, עיתונאים גברת יעל.

 12. ומי הכניס את הבן המגודל של ...ושל מיטלפונקט
  19/08/2018 07:35
  דן
 13. כתב משעמם שלא מוסיף דבר למהדורות בהן משדר

 14. יעל דיין השמאלנית
  19/08/2018 12:05
  עפר ואפר
 15. לא רק שאת לא עיתונאית, את גם סתם בן אדם לא חשוב ולא מעניין.
  עיתונאי אמיתי לא מסית קהלים גדולים לטובת הדעה האישית שלו. זה שאת מחזיקה מעצמך עיתונאית ששוה הרבה עיתונאים אחרים, כבר מראה על השחצנות שלך.
  לא רק את עיתונאית שמאלנית, 90 אחוז מהעיתונאים והשקרנים הם שמאלנים שכבר 70 שנה כופים את הדעות של שנאת הדת שלהם על אחרים.
  מזל שאת מסכימה להכניס קצת שיוויון למערכת מתנוונת ומושחתת ומסיתה, ותודה רבה באמת שאין לך התנגדות שיהיו קצת דעות ימניות גם כן.
  המזל היותר גדול הוא שלאף אחד בישראל כבר לא איכפת מה את והחברים הבוגדים בעם שלהם, שהם החברים שלך, חושבים.
  כשסופך יגיע, בשיבה טובה, אבל כמו סופו של כל אדם, את תביני שאת סתם עפר ואפר, ואולי גם תצטערי על כך שבמקום לעבוד את הטוב בעולם, שירתת את הרוע המוחלט במסירות אין קץ.

 16. הגיג שכולו סותר עצמו, וזה מלבד הדמגוגיה והייהירות
  20/08/2018 10:13
  משתמש אנונימי (לא מזוהה)
 17. חחח
  אז היא לא כמו השדרנים הימנים, והיא לא רוצה להיות כמוהם. אבל היא מקנא בהם?
  יעל אם את מקנא בהם את רוצה להיות כמוהם והיית כמוהם לו יכולת.
  פעם יעל את מספרת לנו שאין לך אג׳נדה והכל דוח עיתונאי נטו, ופעם את אומרת שאת כן מוטה ומכיהב על אג׳נדה שאותה את מכנה 'הומניסטית'.
  יעל כדאי קודם ללמוד לכתוב משפט אחד שלא סותר את עצמו, ופיסקה אלת שלא מהווה התעללות באינטלגנציה של הקורא, לפני שאת מחלקת ציונים לכל השאר.