הטרקטור הפלסטיני ביצע עבודות לא חוקיות. ראש המועצה בלם אותו

תושבים ביישוב אבני חפץ הבחינו בפלסטינים מבצעים עבודות עפר בתוך היישוב, במטרה לחבר צינור מים לכפר סמוך • יוסי דגן: "לא נאפשר בניה ופלישה לשטח ללא תיאום ואישור הן של הישוב והן של המועצה"
חיים טוויל
ח' אב התשע"ח / 19.07.2018 22:00
יוסי דגן

הישוב אבני חפץ חולש על כ-3300 דונמים וממוקם מערבית לנתניה.

לאחרונה הבחינו תושבים בישוב, לתדהמתם, כי עבודות עפר מתבצעות על ידי פלסטינים, בתוך שטח הנמצא בבעלות הישוב.

ראש מועצת שומרון יוסי דגן, הגיע לשטח ועצר את העבודות, יחד עם יו"ר הישוב שולי לנגרמן, והזעיק את קציני המנהל האזרחי את משטרת ישראל, ואת מנהל תיאום וקישור, שוחח עם הדרגים הבכירים בצבא ובמנהל האזרחי – עד לעצירת העבודות.

התברר, כי העבודות נועדו לחבר את הכפר הערבי הסמוך לצינור מים. וכי המנהל האזרחי, אישר עבודות ללא תיאום עם הישוב, ללא תיאום עם המועצה, במקום שבו כבר נפגע צינור המים של הישוב, בשטח הישוב.

"השטח שייך לישוב, בוודאי שלא נאפשר בניה ופלישה לשטח ללא תיאום ואישור הן של הישוב והן של המועצה", הסביר יוסי דגן. "אנו מצפים מרשויות החוק במנהל לכבד את סמכותנו, ואת אחריותנו המלאה על השטח, בוודאי שלא פחות משהיו עושים, לו היה מדובר במקרה הפוך, שבו יהודים היו רוצים להעביר תשתית בשטח כפר ערבי".

עם זאת הוא הוסיף: "עינינו לא צרה. באם לערבים בכפר הסמוך יש צורך במים נשמח לסייע. אולם כל זאת בתיאום מסודר על פי החוק, תוך שימת דגש על שמירה על תשתיות קיימות, ותוך התחייבות להעתיק את הצינור, באם הישוב יראה לנכון לבנות במקום".

שולי לנגרמן, יו"ר אבני חפץ: "זכויות ההתיישבות נרמסות. מי שאמור להגן על ההתיישבות אינו עושה זאת. מתיישב שהיה יוצא לשטח על כלי כבד ללא אישורים מתאימים היה נעצר וכליו מוחרמים, תוך כותרות גדולות בעיתונות. פלסטיני שיוצא לשטח שאינו שייך לו מקבל גיבוי מלא לעבודה ללא אישורים, תוך רמיסת זכויות וגרימת נזק עתידי בלתי הפיך".

הדפס כתבה

2 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  המינהל האזרחי נתון בידיים פרו פלשתיניות
  20/07/2018 06:03
  שמואל פישר
 1. הגיע הזמן להקים וועדת חקירה שתחקור את המדיניות הפרו-פלשתינית של המינהל האזרחי והעומדים בראשו ותבדוק האם הניהול של המינהל האזקחי נמסר לשליטה ארופית – פלשתינית.

  חוף מזה, לא צריך לספק לפלשתינים מים שלא חסרים להם כלל. כל מטרתם היא לפגוע בהתיישבות היהודית ותו לא.

 2. מערבית לנתניה? רק ים....
  20/07/2018 15:23
  אבי
 3. בכתבה נאמר שהישוב נמצא מערבית לנתניה