הצעת חוק חדשה: אפליה ברישום לסמינר? תוכלו לתבוע 50 אלף ש"ח

ח"כ מאיר כהן מ'יש עתיד' מציע הצעת חוק חדשה, כדי להלחם בתופעת האפליה על רקע עדתי בבתי הספר: התלמיד באמצעות הוריו יהיה רשאי לתבוע פיצוי שלא יעלה על 50,000 שקלים - וזאת ללא הוכחת נזק
אריה ריבקינד
ז' תמוז התשע"ח / 20.06.2018 15:57
תפילה, סמינר

לא אומר נואש: אחרי שהצעת החוק של ח"כ מאיר כהן מ'יש עתיד', שביקשה לשלול תקציבים ממוסדות שמפלים ברישום על רקע עדתי, נדחתה על ידי הקואליציה – מגיש כעת חבר הכנסת הצעת חוק נוספת, המבקשת להיאבק בתופעת האפליה בדרך אחרת.

במסגרת חוק זכויות התלמיד, מוצע תיקון לפיו הורה שבנו/בתו ידחו מרישום על בסיס אפליה, הוא יוכל לתבוע את המוסד, ללא כל הוכחת נזק – בדומה לחוק לשון הרע, בתביעה של עד 50 אלף ש"ח.

בדברי ההסבר להצעת החוק נכתב: "תופעת אפלייתם של תלמידות ותלמידים ברישומם למוסדות בפרט על רקע עדתי, אינה נעלמת ובשנים האחרונות אף מתרחבת ומתעצמת.

"למרבה הצער, המדינה אינה עושה די בכדי למגר את התופעה. אי לכך, מוצע בזאת לקבוע בחוק כי הפליית תלמידים תהווה עוולה אזרחית, וכן לקבוע כי במקרה של הפליית תלמידים, התלמיד באמצעות הוריו יהיה רשאי בנוסף לכל סעד הקבוע בדין, לתבוע פיצוי שלא יעלה על 50,000 שקלים – וזאת ללא הוכחת נזק.

"מטרתו של חוק זה הוא לתת בידי ההורים כלים אפקטיביים להתמודד עם תופעת ההפליה וזאת לאור אוזלת היד של רשויות המדינה לטפל בתופעה הפסולה".

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
    החרידים אוהבים אותך מאיר כהן
    20/06/2018 16:57
    משתמש אנונימי (לא מזוהה)
  1. כל הכבוד יש בממשלה אחד עם שכל – רק השאלה איך יתבעו את הסימנרים הרי אי אפשר ללכת לבית משפט הם יוציאו מכתבים ומה לא, ובית דין לא יתיחס לחוק