חולדאי נגד אירוע 'משיח בכיכר': לא נאפשר הפרדה באירועים ציבוריים

ראש עיריית ת"א הודיע שלא יאפשר לקיים את אירוע 'משיח בכיכר' שתוכנן כאירוע בהפרדה מלאה • "לא נאפשר הפרדה בין נשים לגברים באירועים במרחב הציבורי בעיר"
אריה ריבקינד
ה' תמוז התשע"ח / 18.06.2018 18:10

ראש עיריית תל אביב-יפו רון חולדאי הודיע הערב (שני) כי לא יאפשר הפרדה בין נשים לגברים באירועים במרחב הציבורי בתל אביב-יפו.

חולדאי שולל בכך את ההפרדה באירוע 'משיח בכיכר' שביקש הפלג המשיחי לקיים בעוד שבוע – בי"ב תמוז.

ראש העיר נסמך על חוות דעת של היועץ המשפטי לממשלה, אשר קבע לראשונה כי בסמכות העירייה להחליט כי לא תתקיים כל הפרדה מגדרית באירוע המתקיים באישורה.

בהודעה שפרסם אמר חולדאי נאמר: "עירנו תל אביב-יפו, בה הוקראה מגילת העצמאות, הייתה תמיד חלוצה בכל הקשור לשמירה על זכויות האדם, שוויון ושוויון מגדרי בפרט. החלטה זו עולה בקנה אחד עם ערכיה של מדינת ישראל החותרת לשוויון זכויות תוך ביעור התופעה החמורה של הדרת נשים מהמרחב הציבורי".

הוא ציין כי לגבי אירוע 'משיח בכיכר', נלקח בחשבון שמדובר בכיכר מרכזית המשרתת בשגרה עוברי אורח רבים, וכי האירוע אינו בעל אופי דתי מובהק.

מארגני האירוע קיבלו זכות טיעון כנהוג בהחלטות מסוג זה וההודעה הובאה גם לידיעת המשטרה.

ההודעה של חולדאי פורסמה לאחר ש'שדולת הנשים" פנתה אליו ואל המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, דינה זילבר, במחאה על האירוע המתוכנן.

שדולת הנשים זעמה על שבהזמנה לאירוע צוין כי יהיו מקומות מיוחדים לנשים. "הפקת מופע מעין זה בכיכר רבין, כיכר העיר המרכזית, מרחב ציבורי השייך לכל תושבי העיר, ללא נשים על הבמה ובהפרדה מגדרית, פוגעת בערך השוויון ומפלה נשים", טענה השדולה.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
    משיח
    20/06/2018 14:52
    דני
  1. כתוב בגמרא סנהדרין צז ע"א משיח בא בהיסח הדעת ועוד כתוב "עד שיתייאשו מן הגאולה". משיח לא בא ששרים לו, וראש העיר אומר לא, ולכן אני מסיק שהוא בא לפני 70 שנה ולא היינו ראוים כיון שכל אחד אמר אני מפה ואני משם.