לפיד צעק: "להביא את אבא שלי המת לדוכן הזה? אתה לא מתבייש?"

עימות סוער במליאת הכנסת • השר אקוניס ללפיד: " כמה שילם אריאל שרון ליושב-ראש מפלגת שינוי, האמא הרוחנית של יש עתיד, עבור קניית תמיכתו בהתנתקות?" • לפיד: "כל כך אתם בפאניקה, שאתה הולך על ההורים המתים שלנו?"
אריה ריבקינד
ל' סיון התשע"ח / 13.06.2018 18:26
יאיר לפיד

מליאת הכנסת דחתה אחר הצהריים (רביעי) בקריאה טרומית את הצעת חוק איסור כספים קואליציוניים של ח"כ יאיר לפיד וקבוצת חברי כנסת.

במהלך הדיון התפתח עימות סוער בין יו"ר יש עתיד לבין השר אופיר אקוניס וח"כ מיקי זוהר מהליכוד.

השר אקוניס עלה לדוכן והזכיר: "יש לי שאלה אחת לחבר הכנסת לפיד: כמה שילם אריאל שרון ליושב-ראש מפלגת שינוי, האמא הרוחנית של יש עתיד, עבור קניית תמיכתו בתקציב ובהתנתקות? 700 מיליון שקל – כספים קואליציוניים. הצעתו של חבר הכנסת לפיד יצאה חצופה, יצאה צבועה".

ח"כ לפיד הגיב בזעם: "השר אקוניס, כל כך אתם בפאניקה וכל כך אין לכם מה לענות, שאתה הולך על ההורים המתים שלנו? אבא שלי, ציינו בשבוע שעבר שלוש שנים למותו, אתה מעלה אותו על הדוכן? אתה לא מתבייש? כמה בהיסטריה אפשר להיות? כמה בפאניקה אתה יכול להיות בשביל להביא את אבא שלי המת לדוכן הזה, בשביל להוכיח איזה טיעון, על זה שאתה רוצה עוד קצת כסף לחברים שלך?"

ח"כ מיקי זוהר שאל קודם לכן את לפיד: "אתה כשר אוצר, נתת או לא נתת?"

לפיד השיב: "חבר הכנסת מיקי זוהר, אני מציע שבחוק הזה תרכין את ראשך ותשתוק מפני שאתה אחד מאלה שקיבלו ולא אחד מאלה שנתנו משהו למדינת ישראל. הערבוב הרעיל של האינטרסים זה אתה"

 

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
    יאיר איש הגון. אינו חרדי, לא נצביע לו.
    14/06/2018 00:13
    קרית ספרי.