הרב חיים דרוקמן על העינויים: "מי נותן גיבוי לאכזריות כזו?!" • צפו

ראש ישיבות בני עקיבא ומראשי הציונות הדתית במתקפה כנגד השב"כ בשל העינויים שהופעלו על העצורים בפרשת דומא: "אני מזועזע, וכואב ומתבייש"
חיים טוויל
כ"ח סיון התשע"ח / 11.06.2018 18:12

הרב חיים דרוקמן, ראש ישיבות בני עקיבא ומראשי הציונות הדתית, יוצא היום (שני) בהתבטאות ראשונה וחריפה נגד חקירות השב"כ של העצורים בפרשת דומא.

"אני מזועזע, וכואב, ומתבייש מהעינויים שהשב"כ השתמש בחקירותיו את הנערים, כולל קטינים", אומר הרב. "הודאות כתוצאה מחקירות כאלה אינן שוות אפילו כקליפת השום. מי נותן גיבוי לאכזריות כזאת?!"

הרב דרוקמן העביר את הסרטון ליו"ר ארגון חוננו שמואל (זנגי) מידד, וביקש שהסרטון יקבל תהודה רחבה, לאחר שזמן רב חשב על הנושא.

לאחרונה נחשף כי פרקליטות מחוז מרכז הודיעה לביהמ"ש כי היא מוותרת על הודאות הנאשמים שנגבו בחקירות בהן הופעלו "אמצעים מיוחדים", כאשר הכוונה לעינויים.

עשרות רבני ערים, רבני ישובים וראשי ישיבות פנו לראש הממשלה בנימין נתניהו ולשרת המשפטים איילת שקד, בדרישה כי ההליך המשפטי בתיק דומא ייעצר – וכי תוקם ועדת חקירה.

עו"ד ציון אמיר, שייצג את הקטין בתיק, מסר בזמן משפט הזוטא, כי הוא מקווה שהעובדות והעדויות שנאמרו על ידי אנשי השב"כ ייחשפו.

"הציבור אמור להזדעזע זעזוע עמוק מאוד כיצד התנהלה חקירה כלפיי קטין צעיר לימים, שלא מואשם ברצח, מואשם בקשר לכך אבל לא ברצח", אמר הפרקליט. "באיזה אופן התנהלה חקירה שכל כולה איומים והפעלת אמצעים אלימים בכל מיני צורות ובכל מיני אופנים. הדבר הזה מזעזע את הנפש, אי אפשר להשלים עם חקירה שמתנהלת באופן כזה בחברה דמוקרטית. אני מאוד מקווה שביהמ"ש בסופו של יום יאמר את דברו בסוגיות המהותיות האלה".

בשבוע הבא יתקבלו הכרעות משפט הזוטא.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
    מוטב מאוחר מאשר בכלל לא
    12/06/2018 11:27
    משתמש אנונימי (לא מזוהה)
  1. וזה בלשון המעטה…