מכה למאיר פרוש: חב"ד בבית שמש פורשת מ'שלומי אמונים' ותרוץ לבד

קהילת חב"ד בבית שמש הודיעה על פרישה מסיעת שלומי אמונים, והרצת מפלגה משלה למועצת העיר • הנציג שנבחר פה אחד: ישראל מנדלסון • "לא מתכוונים להיות גלגל חמישי במרכבה, יש לנו קהילה גדולה, ומגיע לחסידות נציג ליד שולחן העירייה"
אריה ריבקינד
י"ג סיון התשע"ח / 27.05.2018 14:42
בית שמש

 לראשונה בבית שמש: קהילת חב"ד, שבבחירות המקומיות יוצגה על ידי סיעת 'שלומי אמונים', תרוץ בבחירות המקומיות הבאות עצמאית.

זאת לאחר ש'איגוד חסידי חב"ד בית שמש', המייצג את קהילה הגדולה והמתפתחת של חב"ד בבית שמש בחר בר' ישראל מנדלסון, אחיו של שליח חב"ד ברמה ג' בבית שמש – לרוץ בבחירות מטעם הקהילה.

מנדלסון יחל כבר מהיום לייצג את קהילת חב"ד בעיר מול גורמי העירייה.

לפי נציגי חב"ד בעיר, לקהילה יש בבית שמש כ-1000 משפחות של חסידים ותומכים. בבחירות שהתקיימו לפני כ-5 שנים לעירייה, חב"ד תמכה תחילה בסיעת 'דור אחר' של בלעיש, ולקראת הבחירות החוזרות – העבירה את תמיכתה לסיעת כח של סיעת שלומי אמונים, ובכך העניקה לסיעה זו את המנדט השני, כאשר בסיבוב הבחירות הראשון קיבלה 'כח' רק מנדט אחד.

כעת החליטו בקהילת חב"ד כי לא עוד. "איננו מתכוונים להיות גלגל חמישי במרכבה, יש לנו קהילה גדולה, ומגיע לחסידות נציג ליד שולחן העירייה", אומרים מצידי הקהילה.

ההחלטה על פרישה מסיעת שלומי אמונים, והרצת מפלגה למועצת העיר, התקבלה על ידי נציגי חב"ד מכל קצוות העיר: השלוחים, הרבנים, מנהלי המוסדות וגבאי בתי הכנסת נפגשו וסימנו מטרה – "לכבוש כסא במועצת העיר בקדנציה הבאה לנציג מתוך הקהילה, אחד שידאג ויחזק באמת את פעילותה המבורכת של תנועת חב"ד למען כל שכבות העיר הישנה והחדשה".

בסיום האסיפה חתמו הנאספים וחתמו על מכתב הקורא לכל קהילת חב"ד ואוהדיה לפעול למען הצלחת הרשימה.

ישראל מנדלסון, נציג החסידות, פנה לאחר ההחלטה בקריאה לראש עיריית בית שמש משה אבוטבול, הנמצא בימים אלו במשא ומתן אינטנסיבי מול דגל התורה ושלומי אמונים: "אנו לא בכיס של אף מפלגה, בקדנציה הבאה נהיה מנדט בזכות עצמאית, שריין לנו תיק".

משלומי אמונים נמסר לחרדים 10: "אין תגובה".

בית שמש

הדפס כתבה

4 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  הגיע הזמן
  27/05/2018 15:41
  מנדי חממי
 1. לפרוש משלומי אמוני גם באלעד שם אנחנו אפילו לא גלגל ספר.
  פשוט לא סופרים אותנו שם.

  רק בקלפי כמובן……..

 2. הרבה הצלחה
  27/05/2018 18:55
  ישראל חן
 3. וממנו יראו וכן יעשו יש מקומות שהעסקנים שוכחים את טובת חבד המעניין אותם טובת שלומי אמוני ולכן מאוד בריא לעשות את ההפרדה

 4. הזיות
  23/07/2018 22:36
  שמול
 5. טירונים פוליטיים ,בסוף יחזרו על 4 לפורוש ,בתנאים פחותים . פשוט ילדים חסרי נסיון שנתמכים על ידי ,כמה חסרי עניין.

 6. חבד רמה ג
  01/08/2018 17:39
  יוסף
 7. רוב הקהילה ,זה שוכרי דירות שהגיעו בזכות מחיר הדירות הזול בשכירות ,אי אפשר לדעת מי ישאר פה ,בעוד שנה שנתיים.