מפקד דובדבן: "בן משפחת לוחמים, אמא צדקה, היית מהטובים ביחידה"

בהר הרצל בירושלים נערכה הלילה הלוויתו של סמ"ר רונן לוברסקי הי"ד, לוחם ביחידת 'דובדבן', שנהרג מפלטת שיש שהשליך מחבל על ראשו מגובה שלוש קומות • אחיו: "כולם מדברים עליך, אוהבים אותך"
חיים טוויל
י"ג סיון התשע"ח / 27.05.2018 10:44
רונן הי"ד

קרובי משפחה, חיילים וחברים הגיעו הלילה (ראשון) להר הרצל בירושלים כדי לחלוק כבוד אחרון לסמ"ר רונן לוברסקי הי"ד, לוחם יחידת הקומנדו 'דובדבן', שנהרג לאחר שפלטת שיש הושלכה על ראשו ביום חמישי בבוקר.

לוברסקי הוא לוחם דובדבן הראשון שנהרג מפעילות טרור.

סא"ל ע', מפקד היחידה סיפר כי המבצע אליו יצא הכוח סיכל ושיבש פעילות של חולית טרור. "רונן, חונכת לערכים של תרומה למדינה, היית בן למשפחה של לוחמים, מלח הארץ. בשעות שהתפללנו ליד מיטתך בבית החולים אימא שלך הצביעה על בני המשפחה ואמרה 'לוחמים כולם – אבל רונן הטוב ביותר'. אימא צדקה. היית מהלוחמים הטובים ביותר בפלוגה וביחידה.

"היית בכוח הפורץ של הצוות, מהראשונים במגע עם האויב, היית שותף למבצעים רבים ללכידת מחבלים, ובחוד החנית של צה"ל נגד הטרור ביהודה ושומרון. כל זאת ביצעת בצניעות ובמקצועיות. לחמת ימים בודדים כנגד כל הסיכויים – מהפגיעה הקשה במחנה הפליטים ועד הבוקר בבית החולים. נמשיך לפעול על מנת שכך יישאר. נפלת מות גיבורים בפעילות מבצעית בהגנה על תושבי מדינת ישראל. עצמת את עיניך בפעולה שמסמלת יותר מכל את תרומתך להגנה על מדינת ישראל. נוח על משכבך בשלום. גאים בך, בפועלך, כואבים ומצדיעים".

אחיו של רונן, אריק ספד: "כמעט אמרו עליך הכול. למרות שהיית כל כך צנוע, ואני עפר לרגליך, אני עכשיו בן אדם הרבה יותר טוב בזכותך. כולם מדברים עליך, אוהבים אותך".

רונן הי"ד

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות