שטייניץ עצבני על האיחוד האירופי: "שילכו לאלף אלפי עזאזל, חצופים"

שר האנרגיה תקף את האיחוד האירופי בעקבות הביקורת על ישראל: "אותו איחוד אירופי מתחנף כעת לאיראן. הם נטפלים אלינו? אנחנו מדינת חוק. זה רק מראה על הנבזות שיש באיחוד האירופי" • ומה דעתו על 'הקמפיין' של המפכ"ל אלשיך לכהונה רביעית
אריה ריבקינד
ט' סיון התשע"ח / 23.05.2018 12:16
יובל שטייניץ

שר האנרגיה יובל שטייניץ התייחס היום (רביעי), בראיון שהעניק לאילה חסון ברדיו 103FM לביקורת של האיחוד האירופי על ישראל, ואת הדרישה לבחון את הטענות לאלימות משטרתית באירועי סוף השבוע בחיפה, ואת סיפורו של המפגין ג'עבר פרח.

"שילכו לאלף אלפי עזאזל, זו שיא החוצפה והצביעות. אותו איחוד אירופי מתחנף כעת לאיראן ויעזור למדינה מול הסנקציות של ארה"ב", אמר השר.

שטייניץ הזועם אמר עוד: "איראן מוציאה להורג.. פוגעת בזכויות הנשים, תומכת בטרור ובאסד שמפזר נשק כימי על בני עמו. הם נטפלים אלינו? אנחנו מדינת חוק והפרשה של ג'עבר פרח נבחנת גם ככה במח"ש, זה רק מראה על הנבזות שיש באיחוד האירופי".

שטייניץ לא אופטימי בנוגע ליחסי ישראל והאיחוד האירופי, אך אופטימי באשר ליחסים עם המדינות באירופה: "אני לא צופה בשינוי מגמה באירופה כלפי ישראל. למרות שאירופה מעצבנת לעיתים, בשנים האחרונות היא ידידותית אלינו מאי פעם. שלחתי לעזאזל את האיחוד האירופי שאינו מייצג באמת את מדינות אירופה, זהו ארגון שאף אחד לא מוביל אותו אלא חי מתוך עצמו, הוא פחות ידידותי מאשר מדינות אירופה בעצמן. אני מקווה שגם באיחוד האירופי מצטערים על שקרה אתמול".

על 'הקמפיין' של המפכ"ל אלשיך לכהונה רביעית אמר השר: "אני לא רואה זאת בעין חיובית. לא רמטכ"ל, לא מפכ"ל ולא ראש שב"כ צריכים להיות מעורבים בסוגיית הארכת כהונתם. אני חשוב שהארכת כהונה לא צריכה להתקבל באופן אוטומטי ונכון שהממשלה תקבל את ההחלטה תבחן את הנושא.

"לדעתי בעידן מודרני יש למנות מפכ"ל לכהונה ארוכה של 4-5 שנים".

השר שיבח את תפקודו של הרמטכ"ל גדי אייזנקוט: "הרמטכ"ל אייזנקוט הוא רמטכ"ל מצוין ואנחנו צריכים להפציר בו שיישאר בתפקיד. העובדה שהוא אינו רודף תקשורת, בניגוד לקודמיו, גם היא משרתת את צה"ל. רמטכ"ל אייזן".

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות