תלמיד ת”ת שנסע ל’שבת חתן’ בי-ם ונחתך יקבל פיצוי של 167 אלף ש”ח

דלת זכוכית ב'שבת חתן' נשברה ושברי זכוכית גרמו לילד חתכים בשורש כף היד • אחרי שהגיש תביעה, נחתמה פשרה עם חברת הביטוח שמבטחת את הת"ת בו למד: פיצוי בסך 167 אלף שקלים • פרקליטו: "הורים רבים לא יודעים. פוליסת התלמידים מכסה כל נזק - גם מחוץ לשעות הלימודים"
שייע קליין
א' סיון התשע"ח / 15.05.2018 14:42

תלמיד תלמוד תורה מאשדוד שנסע עם משפחתו לאירוע ‘שבת חתן’ בירושלים ונחתך בידו, יקבל פיצוי בסך 167 אלף שקלים מפוליסת ביטוח תלמידים.

כך עולה מהסכם פשרה שנחתם בשבוע שעבר עם חברת ‘כלל’, שמבטחת תלמידים בפוליסת תאונות אישיות, לאחר שעורכי הדין גיל וניצן הראל הגישו תביעה בשם התלמיד.

מהתביעה עולה, כי לפני שלוש שנים, כשהתלמיד היה בן 12, הוא ניסה להיכנס בשעת ערב מוקדמת למבנה בו התקיים אירוע ‘שבת חתן’.  אלא שכאשר ניסה לפתוח את הדלת, נשברה דלת הזכוכית ושברי זכוכית גרמו לו חתכים מרובים בשורש כף יד שמאל.

בעקבות התאונה, הילד פונה באמבולנס לבית חולים ‘הדסה עין כרם’, שם עבר ניתוח בהרדמה מלאה, בניסיון לאחות את הגידים שנקרעו.

מאז התאונה התלמיד סובל מחתך בשורש כף יד שמאל שהינה ידו הדומיננטית, גידים קרועים עם חשד לפגיעה עצבית, תחושה ירודה, כאבים והגבלה בתנועה של כף יד ואצבעות שמאל. הוא גם מתקשה באחיזה, כיפוף האצבעות, הרמת משאות, וביצוע כל פעולה עדינה או בסיסית עם יד שמאל, כגון כיפתור חולצה, ניגון באורגן וקשירת שרוכים.

בנוסף, הוא נותר עם צלקת כואבת, רגישה מאוד המכערת בכף יד שמאל.

עורכי הדין גיל וניצן הראל, העוסקים בנזקי גוף, טענו בתביעה כי על פי הפוליסה התלמיד זכאי ל-800 דולרים עבור כל אחוז נכות ו-20 דולרים על כל יום שהוא והוריו נעדרו מביה”ס או מהעבודה.

מומחה קבע שיעור נכות של מעל 50 אחוזים בגין שיתוק בעצב המדיאני, והגבלה של יישור מפרק האגודל.

כאמור, במסגרת הסכם הפשרה שנחתם בשבוע שעבר, חברת כלל, המנפקת פוליסת תאונות אישיות תלמידים, שילמה פיצוי בסך 167 אלף שקלים.

עו”ד גיל הראל: “הורים רבים לא יודעים. לכן, חשוב לציין כי פוליסת ביטוח תאונות אישיות של תלמידים, שהיא פוליסת חובה במסגרת תשלומי הורים, מכסה כל נזק שייגרם לתלמיד בשעות הלימודים, מחוץ לשעות הלימודים ואפילו בחו”ל”.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות