פרשת המסרונים • השופטת רונית פוזננסקי-כץ הורשעה: “אינו הולם”

במסגרת הסדר ולאחר שהודתה, הרשיע בית הדין המשמעתי את השופטת רונית פוזננסקי-כץ בהפרת כללי האתיקה בפרשת המסרונים • "ניהלה התכתבויות שלא ראוי היה לקיימן" • עונשה של השופטת יינתן במועד אחר
חיים טוויל
א' אייר התשע"ח / 15.04.2018 22:03

שופטת בית המשפט השלום בתל אביב רונית פוזננסקי-כץ הורשעה הערב (ראשון) בעבירה של התנהגות שאינה הולמת, במסגרת חלקה בפרשת המסרונים בתיק 4000, שנחשפה בחדשות עשר.

פוזננסקי-כץ הורשעה, על פי הודאתה, במסגרת דיון שנערך בפני הרכב בית הדין המשמעתי בראשות הנשיא בדימוס השופט אשר גרוניס, שופט בית המשפט העליון ניל הנדל וסגנית נשיא בית המשפט המחוזי בנצרת השופטת אסתר הלמן.

בית הדין הרשיע את השופטת במסגרת הסדר בעבירת משמעת של התנהגות באופן שאינו הולם את מעמדו של שופט בישראל ובהפרה של כללי האתיקה לשופטים. “על פי העובדות בהן הודתה השופטת, היא ונציג התביעה בהליך שהתנהל בפניה, ניהלו התכתבויות שונות לגבי ההליך, התכתבויות שלא ראוי היה לקיימן בין נציג התביעה לבין השופטת שדנה בהליך”, נמסר.

ההרשעה באה בעקבות הסדר שהביא לתיקונים מסוימים בקובלנה המקורית שהוגשה לבית הדין על ידי שרת המשפטים.

ההסדר לא התייחס לעונש מוסכם.

בעניין גזר הדין, השמיעו הצדדים את טיעוניהם בפני הרכב בית הדין. גזר הדין יינתן במועד אחר.

כזכור,  השופטת התכתבה באפליקציית וואטסאפ עם נציג הרשות לניירות ערך, עו”ד ערן שחם-שביט, והוא  הנחה אותה כיצד להגיב באולם בית המשפט בעת שהתביעה תבקש לשחרר את החשודים אור אלוביץ ועמיקם שורר למעצר בית, בחודש פברואר האחרון.

“לפחות הבשורות הנחמדות שאור ועמיקם ישתחררו מחר, תיראי מופתעת”, כתב הנציג לשופטת – שענתה: “אני מתחילה לעבוד על הבעה הולמת של הפתעה מוחלטת”.

עורך הדין שלח לשופטת גם הודעה בה התייחס להארכת מעצרן של מנכל”ית בזק הפורשת סטלה הנדלר ולאיריס אלוביץ’, רעייתו של שאול בעל השליטה לשעבר בחברה.

“סטלה ואיריס נבקש מחר ימים ספורים. יבקשו 3 ימים ואת בהחלט, אבל בהחלט יכולה לתת יומיים”, כתב.

השופטת בתגובה ענתה לו: “אתה ממשיך לגלות לי הכול ואני אאלץ להיראות ממש ממש מופתעת”.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
    בישראל השרה שקד והנשיאה חיות
    16/04/2018 14:46
    אבנר
  1. לא יעילות באותה מידה בפרשת השופטת איריס ארבל אסל