להב 433 חוקרת שנה: חשד למעשים פליליים של בכירי משרד הבריאות

כבר יותר משנה שיחידת להב 433 חוקרת בחשאיות חשד לפלילים מצד בכירים במשרד הבריאות • החקירה נפתחה בעקבות תחקיר 'החדשות', בחשד שגורמים שונים שילמו למתווכים, מקורבי השר ולשכתו, ונפגשו עם הבכירים כדי לשכנעם לקדם את ענייניהם
חיים טוויל
כ"ח ניסן התשע"ח / 12.04.2018 21:29
משרד הבריאות

כתב המשטרה של חברת החדשות, משה נוסבאום, דיווח הערב (חמישי) כי בעקבות תחקיר 'החדשות' -  המשטרה חוקרת כבר יותר משנה חשד למעשי שחיתות שנעשו על ידי בכירים במשרד הבריאות.

חקירת המשטרה מתמקדת בחשד שגורמים שונים הצליחו, תמורת תשלום של אלפי שקלים ל'מאכערים', להיפגש עם בכירים במשרד הבריאות כדי לשכנע אותם לקדם את ענייניהם שנוגעים לתחומי המשרד.

החקירה מתנהלת כבר יותר משנה ביחידה הארצית לחקירות הונאה בלהב 433, בליווי צמוד של פרקליט מהפרקליטות.

החקירה החלה בעקבות התחקיר של חיים ריבלין, בסיוע התחקירנים עמרי מנשה ויולן כהן, שהראה כיצד לאחר שהעבירו למתווך מעטפות עם אלפי שקלים במזומן, הצליחו נציגים של חברה פיקטיבית שעוסקת כביכול בייצור סיגריות אלקטרוניות להיפגש עם המשנה למנכ"ל משרד הבריאות – פרופ' איתמר גרוטו, ואחר כך גם עם יעקב ליצמן עצמו – אז שר הבריאות וכיום סגן השר.

הפגישות עסקו ברעיון כיצד לקדם מכירות של סיגריות אלקטרוניות. מי שארגן את הפגישות הללו עם ליצמן ועם בכירי משרדו היה מוטי בבצ'יק – העוזר הבכיר, וממקורביו הבולטים של יעקב ליצמן.

הערכה היא שחקירת המשטרה גלשה גם לגורמים ולחברות אחרות, שעל פי החשד ניסו בדרך זו לקדם את ענייניהן במשרד הבריאות.

בשעתו, השר ליצמן טען בתוקף שלא ידע על התשלומים של אלפי שקלים שהועברו למתווכים כדי להיפגש איתו – ולדבריו: "הוא נפגש עם כל מי שרוצה להיפגש עמו".

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות