צה"ל מתכונן לפסח: 73 טון מצות, כ-264 טון בשר ועוף. וכמה חרוסת?

לקראת חג הפסח רכש צה"ל כ-48 טון שניצלים וכ-230 אלף יחידות של לחמניות כשרות לפסח • בעבור החיילים השוהים במוצבים, בתצפיות ובפילבוקסים יונפקו כ-4,800 מנות סדר אישיות • יונפק מאפה דמוי לחם לטובת השבת שלפני חג הפסח
חיים טוויל
ג' ניסן התשע"ח / 19.03.2018 18:57
פסח בצה\"ל

יחידות צה"ל נערכות ליל הסדר וחג הפסח: מרכז המזון של צה"ל נערך לספק לבסיסים, למחנות ולמוצבים תפריט מיוחד ועשיר לליל הסדר ולימי החג.

לקראת החג רכש צה"ל כ-73 וחצי טון מצות, כ-264 טון בשר עוף, הודו, צלי בקר ובשרים על האש, כ-48 טון שניצלים כשרים לפסח וכ-27,400 יחידות חרוסת.

לקינוח יסופקו כ-14 אלף ק"ג שוקולד למריחה וכ-7 וחצי טון עוגות ועוגיות כשרות לפסח.

בנוסף, לקראת החג נערך מרכז המזון בצה"ל לספק שלל מוצרים כשרים לפסח ובהם כ-13 וחצי טון של סוגים שנים של קמח כשר לפסח, כ-230 אלף יחידות של לחמניות כשרות לפסח וכ-23 אלף יחידות של כופתאות מקמח מצה.

בעבור החיילים השוהים במוצבים, בתצפיות ובפילבוקסים, יונפקו על ידי הרבנות הצבאית כ-4,800 מנות סדר אישיות, על מנת לאפשר לכלל החיילים לקיים סדר פסח כהלכתו.

גם השנה, יינתן מענה מלא בחג הפסח לחיילים טבעונים, בעלי רגישות לגלוטן ואלרגנים על בסיס מנות מוכנות כשרות לפסח. חיילים טבעונים יקבלו בנוסף בכל יום פריטים כשרים לפסח לאוכלי קטניות שאושרו על-ידי הרבנות הצבאית והתזונאית הצבאית הראשית.

כמו כן, יונפק מאפה דמוי לחם לטובת השבת שלפני חג הפסח ויום ההכשרה שיתקיים בכל יחידות הצבא.

בהודעת דובר צה"ל נאמר: "לוחמי צה"ל בכל גבולות המדינה ימשיכו לבצע גם בחג את משימות הביטחון השוטפות, על מנת לשמור על בטחון אזרחי מדינת ישראל ולהבטיח לכולנו חג שמח ושקט", .

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות