‘הפלג’ חזר לב”ב: חסמו את הכניסה לעיר ואת כביש 4 ל-3 שעות > צפו

'הפלג הירושלמי חידש את המחאה - והפעם בעיר התורה והחסידות: דורשים לשחרר תלמיד ישיבת 'קול תורה' עריק - שנעצר בגלל סירובו להתייצב בלשכות הגיוס • הוועדה להצלת עולם התורה: "החרפת ההפגנות עד להשבת חוק הגיוס למתכונתו המקורית, ללא התנייה במכסות וביעדי גיוס"
חיים טוויל
כ"ה אדר התשע"ח / 12.03.2018 16:50

כמה מאות מאנשי הפלג הירושלמי חסמו החלך מהשעה 16:00 (שני) את רחוב ז’בוטינסקי פינת אהרונוביץ בבני ברק לשני הכיוונים, את מחלף גהה ואת כביש 4.

המפגינים חסמו את הצירים הראשיים ושיתקו את התנועה כמחאה על החלטת בין הדין הצבאי להאריך את מעצרו של מאיר בורדיאנסקי, תלמיד ישיבת ‘קול תורה’ בירושלים, שנעצר בגין עריקות מצה”ל – עד תום ההליכים.

כעבור כשלוש שעות פינו המפגינים את הזירה והתנועה שבה לסדרה.

זו הפעם השנייה מאז פטירת הגר”ש אוירבך זצ”ל שאנשי הפלג הירושלמי מפגינים נגד מעצר העריק –  והפעם בבני ברק.

מהמשטרה נמסר: “כביש 4 מחלף גהה לדרום נחסם לתנועה בעקבות 50 מפגינים על הכביש. שוטרי משטרת ישראל נמצאים במקום ומכווינים את התנועה.

“המפגינים ירדו לכביש תוך שהם מסכנים את ציבור הנהגים ושאר משתמשי הדרך. כמו כן, נעשים ניסיונות לחסום את כביש 4”.

מוקדם יותר נמסר מהמשטרה: “לרחוב ז’בוטינסקי פינת השומר בבני ברק הגיעו עשרות מפגינים וחסמו את הציר לשני הכיוונים. כוחות משטרה במקום שומרים על הסדר הציבורי.

פורצים את המחסום, בדרך לחסום את גהה • צילום: דוד פרלמוטר, קבוצת מחאות החרדים הקיצוניים

“ציבור הנהגים מתבקש שלא להגיע לאזור, להישמע להוראות השוטרים ולהשתמש בתוכנת ה-waze”, נמסר מהמשטרה.

מהוועדה להצלת עולם התורה נמסר לפני ההפגנה: “המשך המאבק נקבע על פי הוראתם הברורה של ‘מועצת גדולי עולם התורה’, שהורו לנו להמשיך את המאבק בגזירת הגיוס בכל העוצמה. הלכך, אנו מודיעים בזאת, על החרפת ההפגנות עד להשבת חוק הגיוס למתכונתו המקורית, ללא התנייה במכסות וביעדי גיוס”.

מ’האגודה להגנת זכויות הציבור החרדי’ נמסר: “לאור ההתנהלות האיומה מצד משטרת מרחב דן במחאות הקודמות, ובעקבות דריסתם ברגל גסה של שוטרי מרחב דן את זכויותיהם הבסיסיות והדמוקרטיות של מפגינים רבים שהשתתפו בהפגנות הללו, האגודה תנקוט בצעדים מגוונים וקיצוניים, על מנת לתעד שוטרים שיפרו את החוק בעת פינוי המפגינים.

“דינו של הציבור החרדי, כדינם של כל הפלגים בציבוריות הישראלית, וזכותם הדמוקרטית עומדת להם להפגין בראש חוצות ולהביע את מחאתם בכל ענין שיראו לנכון להפגין עבורו.”

תמונות: קבוצת מחאות החרדים הקיצוניים

הדפס כתבה

2 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  מעניין
  12/03/2018 18:13
  אני
 1. מי אישר להם לצאת מגהה? הייתי בטוח שהשמירה בגהה יותר טובה.
  משרד הבריאות חייב לבצע ביקורת מדי פעם בגהה ורצוי גם בהרצוג

 2. מזיקי הרבים
  12/03/2018 22:55
  משתמש אנונימי (לא מזוהה)
 3. ראיתי אמבולנס שנתקע בגלל הפורעים האלו, וגם יולדת שכנאה הצליחה לעבור בסוף.