מפגיני הפלג הפגינו מול בית מקלב: המשטרה ליוותה אותו ביציאה I צפו

פורעי 'הפלג הירושלמי' הפגינו מחוץ לביתו של חבר הכנסת אורי מקלב ברמות, לקראת הדיון בוועדת חוץ וביטחון על תקנות גיוס נשים לצה"ל שיתקיים היום • המשטרה ליוותה את הח"כ ביציאה מביתו
חיים טוויל
כ"ח שבט התשע"ח / 13.02.2018 10:27

לקראת הדיון המתקיים הבוקר (שלישי) בוועדת החוץ והביטחון על נוהל מתן הפטור לבנות דתיות, הפגינו בליל אמש והבוקר פורעי הפלג הירושלמי מול ביתם של חברי הכנסת משה גפני ואורי מקלב.

שיאה של המחאה התרחש הבוקר, כשעשרות מפגינים התרכזו ברחוב מירסקי בשכונת רמות בירושלים מתחת לביתו של ח"כ אורי מקלב – וניסו למנוע את יציאתו לבניין הכנסת כדי ליטול חלק בדיון הוועדה.

מפקד מרחב ציון, תנ"צ עופר שומר, הורה לשוטרי לפזר את ההפגנה ולאפשר לח"כ מקלב לצאת את הבניין.

בהפרות הסדר נעצרו שלושה מפגינים.

אמש הפגינו מאות מ'העדה החרדית' באיזור כיכר השבת. במהלך ההפגנה נרשמו הפרעות סדר וחלק מהמפגינים החלו לשרוף פחים. כתוצאה מכך, צומת כיכר השבת נחסם לתנועה למשך שעה ארוכה – עד שכוחות המשטרה פיזרו את המפגינים.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
    להתנהג כפי שחייל אמור להתנהג בעת מלחמה, והיינו ע"י מחאות, ותפלות להקב"ה.
    13/02/2018 13:44
    משתמש אנונימי (לא מזוהה)
  1. אם תשאל מה אנו ומה חיינו, מה כוחינו ומה גבורתינו, האם אתה הקטן יכול לערוך מלחמה נגד השלטון העריץ והנורא, והלוא יש להם בתי כלא, מלשינים מחסידי גור, שוטרים מחסידי בעלזא, שופטים חסידים כופרים בד' וכו', בתי משפט, ושוטרים אכזרים כהיתלר, פצצות אטום, וטילים מתחדשים, רימוני הלם, וגז מדמיע, ופלפל, ואני כוחי דל וקטן, האם יכול אני לעשות משהו בנידון.

    לזאת אני מוכן לגלות את אזנך סוד… ובשורה טובה מחייבת, כן מחייבת בהחלט, אם אתה באמת יהודי הנאמן לשם ולתורתו, יש לך תפקיד מכריע במערכה גורלית זו, ברגע שנולדת ובאת לאויר העולם נעשית מגוייס "לצבא-השם-ית'-שמו" צויידת בכלי נשק אבירים ביותר, אשר בכוחם להפיל חללים חללים מכוחות הטומאה, וזכותך וחובתך להתנהג כפי שחייל אמור להתנהג בעת מלחמה, והיינו ע"י מחאות, ותפלות להקב"ה.