נתניהו: הבהרתי לפוטין ולארה”ב – זכותנו להגן על עצמנו מאיראן • צפו

בתום שעות של דיונים, פרסם נתניהו הודעה: זכותה של ישראל להגן על עצמה מפני הניסיון האיראני להפר את ריבונותה • "שוחחתי עם נשיא רוסיה וחזרתי באוזניו על זכותנו להגן על עצמנו" • לדבריו, הוא ופוטין סיכמו על המשך התיאום הביטחוני • הפנטגון: תומכים בזכות ישראל להגן על ריבונותה
אריה ריבקינד
כ"ה שבט התשע"ח / 10.02.2018 20:49

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הערב (מוצאי שבת) להסלמה בצפון, ליירוט המל”ט האיראני – ותקיפת צה”ל בסוריה.

“קיימתי היום שורה של התייעצויות עם שר הביטחון והרמטכ”ל. המדיניות שלנו ברורה לחלוטין: ישראל תגן על עצמה מפני כל התקפה ומפני כל ניסיון לפגוע בריבונות שלנו. איראן עשתה ניסיון כזה היום. היא הפרה את הריבונות שלנו, היא החדירה כלי טיס שלה לשטחה של ישראל משטח סוריה”.

נתניהו הוסיף: “חיל האוויר הפיל את כלי הטיס הזה, ופגע במרכז השליטה והבקרה ששיגר אותו. ישראל גם תקפה בעוצמה מטרות איראניות וסוריות אחרות שפעלו נגדנו. זוהי גם הזכות שלנו וגם החובה שלנו ואנחנו נמשיך לממש אותן ככל שיידרש. שאף אחד לא יטעה בכך”.

ראש הממשלה סיפר כי שוחח בשעות הערב עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין: “חזרתי באוזניו על זכותנו וחובתנו להגן על עצמנו מול התקפות עלינו משטח סוריה. סיכמנו שהתיאום הביטחוני בין הצבאות שלנו יימשך. שוחחתי גם עם מזכיר המדינה האמריקני, רקס טילרסון, גם על ההתפתחויות של היממה האחרונה ועל התפתחויות נוספות באזור”.

נתניהו הדגיש: “אני מבקש להבהיר – פניה של ישראל לשלום, אך נמשיך להגן על עצמנו בנחישות מול כל התקפה נגדנו ומול כל ניסיון של איראן להתבסס צבאית נגדנו בסוריה או בכל מקום אחר”.

הפנטגון פרסם הודעה בהתייחס למתיחות בצפון בה נכתב: “ארצות הברית מכבדת את זכותה המובנית של ישראל להגן על עצמה נגד איומים על שטחה ואזרחיה”. עם זאת, הבהירו כי הם לא שיתפו פעולה עם ישראל בתקיפה בשטח סוריה.

צפו: הפלת המל”ט האיראני

סמוך לשעה ארבע לפנות בוקר (שבת) זיהה חיל האוויר מטוס איראני ללא טיייס שחדר לשטח ישראל ושהה בו דקה וחצי. מסוקי קרב של חיל האויר תקפו את המל”ט והפילו אותו.

בתגובה לחדירת המל”ט האירני שיצא מעומק סוריה, יצאו ארבעה מטוסי F16I לתקיפת קרון הבקרה האירני בעומק סוריה. במהלך התקיפה שוגרו לעבר המטוסים עשרות טילי נ”מ אחד מהם פגע במטוס והביא לנטישת המטוס בידי הטייסים כאשר היו כבר בשטח ישראל. טייס אחד נפצע באורח קשה וחברו נפצע באורח קל.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות