בנט: 'אנו המצאנו את השבת. אפשר תחבורה ציבורית, לפי אופי המקום'

יו"ר מפלגת הבית היהודי שימש אחר הצהרים כתורן במליאה וניצל את ההזדמנות להשיב לשאלות בדף הפייסבוק שלו • כתב: "הנה עמדתי. השבת היא נכס אדיר של העם היהודי. המצאנו את זה" • גולשים: "המצאנו את זה?"
אריה ריבקינד
ז' שבט התשע"ח / 23.01.2018 17:59
בנט

שר החינוך נפתלי בנט חושב שאנחנו "המצאנו את השבת",  וכי לדעתו ניתן להפעיל בשבת "תחבורה ציבורית, בצורה נקודתית על פי צורך, לפי אופי המקום".

את הדברים כתב יו"ר מפלגת הבית היהודי אחר הצהרים (שלישי) בדף הפייסבוק שלו.

בפניה אל הגולשים בדף הפייסבוק שלו כתב בנט: "שלום, חברים. בשעה הקרובה אני נמצא בתורנות מליאה בכנסת, פנוי יחסית. אשמח לענות על כל שאלה או התייחסות בכל נושא: חינוך, ביטחון, פוליטיקה, בעיות אישיות".

בין לבין, בתוך שלל השאלות  כתב השר העמוד בראש מפלגה דתית: "הנה עמדתי. השבת היא נכס אדיר של העם היהודי. המצאנו את זה. המצאנו את רעיון החירות פעם בשבוע. החירות ממלאכה. נתנו את זה במתנה לכל העולם.

"לכן, ראוי שצביון השבת בישראל יהיה מיוחד. שלא יהיה סתם יום של חול או יום של מסחר. מאידך, מרבית העם אינו דתי ולא ראוי לכפות עליו את ההלכה. לכן צריך איזון".

ומה האיזון על פי בנט?

"לדעתי האיזון הראוי: בידור ותרבות – כן, מסחר – לא. תחבורה ציבורית – בצורה נקודתית על פי צורך, לפי אופי המקום. קוראים לזה שכל ישר. זה היה חוסך את כל המאבקים המיותרים".

שרי רוט, הפרשנית הפוליטית של חרדים10 הגיבה לו: "המצאנו את השבת? אנחנו? מצפה משר חינוך שיכיר טוב יותר את התנ"ך ואת בורא עולם שנתן במתנה לעמו את השבת…"

בהתייחסות לאחת השאלות, כתב בנט: "בסך הכל הממשלה הנוכחית טובה, אך בהחלט לאחר עידן נתניהו בכוונתי להיות ראש הממשלה".

בנט

הדפס כתבה

3 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  אלו אינם "מאבקים מיותרים", אלא דעת תורה, אלפי שנים.
  23/01/2018 18:40
  רוני
 1. לא שווה להיאבק על התורה בישראל? זה קיצוני מידי?
  הוא אוהב את עם ישראל, זה ברור. הוא כמו החוצניקים האלו, כידוע. לא צריך לדון אותו לכף חובה. הוא פשוט איש של עשיה, ופחות לימוד תורה.
  העצה הנכונה לדעה נכונה היא: לבדוק מי אלו וכמה הם באוכלוסיה, שרוצים להרוס את קדושת השבת. כל מה שמר"צ אומרים, אפשר לדעת שזה עצת היצר הרע,ואפשר אוטומטית להתנגד. no brainer

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה)   24/01/2018 07:41

   בס"ד
   הופך את השבת ואת היהדות למקח וומכר בשביל מעמד מדומה בעולם זמני

 2. הוא פשוט השתמש במילים לא נכונות
  24/01/2018 16:28
  משתמש אנונימי (לא מזוהה)
 3. אמר בערך שעם ישראל הביא את רעיון המנוחה לעולם
  במילים פחות מכובסות קיבלנו את השבת מהשם וגילינו את הדבר האדיר הזה לעולם