הושמדה מנהרה באורך כק"מ וחצי שעברה מתחת ל'כרם שלום' • צפו

בפעם השלישית בשבועות האחרונים: אותרה מנהרת טרור שחדרה מעזה לישראל • הבוקר הושלם סיכול המנהרה, שעברה תחת מעבר כרם שלום והמשיכה לשטח מצרים • צה"ל: "הפרה בוטה של ריבונות ישראל"
חיים טוויל
כ"ז טבת התשע"ח / 14.01.2018 09:48

כוחות צה"ל השלימו הבוקר (ראשון)  את השמדתה המוחלטת של מנהרת טרור שעברה מתחת למעבר כרם שלום.

אורכה של המנהרה שהופצצה הוא קילומטר וחצי: היא נחפרה על ידי חמאס מרפיח, דרך מעבר כרם שלום ומתחת לצינור הגז, הסולר והאנטנה המרכזית של המעבר ומשם לשטח מצרים.

דרך המנהרה הזו היה ניתן להעביר אמצעי לחימה, סחורות אחרות ובעיקר להוביל פיגוע קשה אל תוך מעבר כרם שלום שהוא הציר המרכזי להעברת אספקה לתוך רצועת עזה.

בצה"ל אומרים כי מדובר בוודאות במנהרת טרור ששימשה את ארגון החמאס.

איתור המנהרה היה לפני מספר ימים, ומאז אחזו בה ובכל פעם נבחרה שיטה אחרת לתקוף את המנהרה. "זה לא עוד מאותו דבר, ולצה"ל יש את המערכת הטובה בעולם לאיתור מנהרות".

לפי דובר צה"ל, המנהרה אותרה באמצעות יכולת משולבת טכנולוגית מודיעינית ומבצעית, ומאז נלמדה  ונחקרה עד לנטרולה הבוקר.

"סיכול מנהרת הטרור, שלישית בשטח ישראל בשבועות האחרונים, היא הוכחה נוספת ליכולות מבצעיות, מודיעיניות וטכנולוגיות מתקדמות ופורצות דרך שפותחו בצה"ל", אומר דובר צה"ל. "איתור מנהרת הטרור הוא חלק ממאמץ הגנתי נרחב המובל על ידי כוחות צה"ל ופיקוד הדרום. אין לצה"ל כוונה להביא להתדרדרות המצב אך נמשיך לפעול כנגד כל הפרת ריבונות ישראלית. אנו ערוכים ומוכנים למגוון רחב של תרחישים.

"צה"ל ימשיך לפעול מעל ומתחת לקרקע, לסיכול ניסיונות פגיעה בתושבי מדינת ישראל ולשימור השקט היחסי באזור שהושג לאחר מבצע 'צוק איתן'".

שר הביטחון, אביגדור ליברמן אמר הבוקר: "הלילה ביצענו פעולה מקצועית ומדוייקת. מדובר בהפרת ריבונות ישראלית בוטה. השמדת מערך המנהרות ההתקפיות היא רכיב חיוני במדיניות הפגיעה השיטתית ביכולות האסטרטגיות של חמאס. המסר להנהגת עזה ולתושביה ברור – השקיעו בקדושת החיים ולא במנהרות קבורה"

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות