העונש על התרגיל המרושע: איילת שקד תבלום את חוקי האופוזיציה

אחרי שבאופוזיציה הקדימו הצבעה במהלך הלוויית הרב רזיאל שבח הי"ד - בקואליציה החליטו למנוע מהם להעלות חוקים בוועדת השרים לחקיקה • השרה שקד: "חוסר אנושיות. הקש ששבר את גב הגמל" • האופוזיציה: "ניצול ציני"
אריה ריבקינד
כ"ג טבת התשע"ח / 10.01.2018 20:41
איילת שקד

לאחר שבאופוזיציה ניצלו שמספר חברי כנסת מהקואליציה נסעו להלוויית הרב רזיאל שבח הי"ד, ומשכו במפתיע את ההסתייגויות מ'חוק ליצמן' כדי להקדים את ההצבעה - לא יובאו לוועדת השרים לענייני חקיקה הצעות חוק של האופוזיציה "לעת עתה".

את ההחלטה קיבלו יו"ר ועדת שרים לחקיקה, השרה אילת שקד, ומ"מ יו"ר הוועדה השר לוין. השניים הודיעו כי הצעות החוק של האופוזיציה ייבלמו – בשל  "התנהלותה בחוקים האחרונים ובשל הניצול הציני שעשו ראשיה בלוויתו של נרצח פיגוע טרור היום, הרב רזיאל שבח ז"ל".

העימות בין הקואליציה לאופוזיציה הסלים בשבועיים האחרונים, כאשר האופוזיציה סירבה לקיזוזים גם במקרים עמו פטירת רעייתו של ח"כ יהודה גליק ואמו של ח"כ מוטי יוגב.

שר התיירות יריב לוין אמר: ״התנהלות האופוזיציה היום חצתה את כל גבולות הטעם הטוב, כאשר במהלך חסר רגישות וחסר אנושיות בחרו לנצל את השתתפותם של שרים וחברי כנסת בלווית נרצח פיגוע טרור, הרב רזיאל שבח ז״ל, בכדי לנסות ולפגוע בחקיקה במליאת הכנסת.

"חברי האופוזיציה ממשיכים להתנהל כאחרוני העסקנים כאשר הם יושבים בכנסת ומבקשים לשים את בג״ץ מעל הכרעת העם. אני מקווה שהצעד שאנו נוקטים בו היום יגרום להם לשוב לדרך הגיונית ומכבדת של התנהלות בכנסת".

שרת המשפטים שקד אמרה:"גם האופוזיציה יכולה לפעול ביתר אנושיות, בייחוד נוכח פיגוע טרור שבוצע. חוסר האנושיות שגילתה היום האופוזיציה היא הקש ששבר את גב הגמל. זאת, לאחר ביזוי הכנסת בשבועיים האחרונים בזמן שחברי האופוזיציה רצו לעתור לבג"ץ נגד חוקים שהכנסת אישרה.

"לא אסכים למצב בו האופוזיציה עושה את תפקידה הפרלמנטרי ומבצעת פיליבסטרים של ימים שלמים רק כדי לרוץ לבג"ץ מיד לאחר הפסדם".

שקד הוסיפה: "האופוזיציה צריכה להחליט האם היא הולכת על מסלול של חקיקה או למסלול עוקף כנסת. אי אפשר לקבל מצב שמפלגה ביד אחת מגישה עתירות נגד הליכי חקיקה בכנסת ומצד שני מבקשת לקדם חוקים בכנסת".

באופוזיציה כבר הגיבו בזעם למהלך. יו"ר סיעת המחנה הציוני ומרכז האופוזיציה, ח"כ יואל חסון, הגיב: "הודעת השרים היא ניצול ציני של אירוע טרור טרגי למטרותיה הפוליטיים של הקואליציה. השרה שקד הודיעה כבר לפני שבועיים שיש בכוונתה למנוע כל דיון בהצעות חוק של האופוזיציה. זה לא מרתיע ולא מפחיד אותנו.  נדגיש ונבהיר: לא היתה פניה של אף אחד מהקואליציה או מהממשלה אלינו לקזז או להתחשב בח"כים או שרים שנמצאים בלוויה של רזיאל שבח ז"ל", אמר.

"זו רק הוכחה נוספת לכך שהקואליציה איבדה את מחויבותה לכללי הדמוקרטיה הבסיסיים: הממשלה מנסה להגביל את פעולותיה של האופוזיציה באמצעים לא דמוקרטים. היום עושים את זה לנו, מחר יעשו את זה לכל אחד אחר שיתנגד לשלטון הליכוד. אנחנו על סף תהום".

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות