זה כבר לא סרט בדיוני: האסטרואיד ש"שווה" 10 מיליוני מיליארד דולרים

מקורות בסוכנות החלל האמריקנית מדווחים כי נאס"א מתכננת מסע לאסטרואיד פסיכה 16, כשתאריך ההגעה המשוער הוא שנת 2026 • פסיכה היא גוש עצום בגודל 250 ק"מ הכולל ברזל, ניקל ומתכות יקרות כמו פלטינה והמון זהב
דוד ליבוביץ
כ"ו כסלו התשע"ח / 14.12.2017 02:33

הידיעה הבאה לא לקוחה מתוך סרט מדע בדיוני או מדמיון של סופר פורה, אלא ממקורות מתוך סוכנות החלל האמריקנית נאס"א שדיווחו כי הסוכנות מתכננת מסע לאסטרואיד פסיכה 16. תאריך ההגעה המשוער הוא שנת 2026, כך דווח באתר nrg.

מה מיוחד באסטרואיד הזה?

ובכן, מדובר בגוש עצום (קוטרו של פסיכה הוא כ-250 קילומטרים) של ברזל וניקל, הכולל ככל הנראה גם מתכות יקרות, כמו פלטינה וזהב.

כמה זהב? תחזיקו היטב, מומחים מעריכים כי כמות הברזל, הניקל והחומרים היקרים שמצויים בסלע החללי הזה היא כה גדולה, עד שהבאת כל החומר הזה לכדור הארץ תשבור את כל שווקי העולם ותספק את צריכת האנושות לשנים רבות קדימה.

אם נתרגם זאת למספרים מוכרים יותר, הרי שמבחינה כספית, שווי החומר על האסטרואיד הוא 10 מיליוני מיליארד דולרים, מה שמסביר את העניין הגדול של מדינות, ולא רק של עולם המדע, בעצם הספציפי הזה.

על פי הדיווח, מדעני הסוכנות מצאו דרך קלה להגיע אל האסטרואיד – מבלי להצטרך להפעיל אנרגיה רבה, ומבלי להידרש לעזרה בסיבוב כדור הארץ, וכן במסלול מרוחק מהשמש.

המסלול החדש הזה מקל מאד על שליחת גשושית מחקר ראשונית. כיוון שזו לא תצטרך להיות ממוגנת נגד אנרגיית השמש, תהיה קלה יותר ותוכל לשאת עמה מכשירי מחקר רבים יותר. מעבר לכך, אם מלכתחילה חשבו המדענים שמסע כזה יארך שבע שנים, מ-2023 עד 2030, הרי שכעת מתוכנן השיגור כבר ב-2022 – והמסע יארך ארבע שנים בלבד.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
    אני חושב שאני יספיק להגיע קודם
    28/12/2017 00:14
    משתמש אנונימי (לא מזוהה)
  1. יש לי גבשושית מיוחדת, חבל על הזמן שלנם עד שהם יגיעו אני גומר את כל הזהב.