זעזוע: כך נערים יהודים מאשקלון 'הוטבלו לנצרות' בחוף הים • צפו

מיסיונרים הפועלים באשקלון מאתרים קטינים ממשפחות קשות יום ומטבילים אותם לנצרות – בניגוד לחוק • הורי הנערים הקטינים שהוטבלו לנצרות הגישו תלונה במשטרת אשקלון, בהדרכת היועצים המשפטיים של 'יד לאחים'
חיים טוויל
י"ח כסלו התשע"ח / 06.12.2017 13:52

העיר אשקלון סוערת לאחר שהתגלה כי שני מיסיונרים בכירים הטבילו לנצרות כמה בני נוער יהודים תושבי העיר, בחוף ימה של אשקלון.

הנערים לומדים בבתי ספר ובחטיבות הביניים בעיר, ושניים מתוכם הם אחים בגילאי 16 ו-17 בלבד.

בדיקה מהירה שערכו פעילי השטח של יד לאחים גילתה, כי מדובר בחלק מפעילות מיסיונרית ענפה באשקלון.

התברר כי שני המיסיונרים הקימו כנסיה בבית פרטי במרכז העיר, במטרה להמיר את דתם של בני נוער מאשקלון – לנצרות.

ביד לאחים גילו כי עשרות בני נוער פוקדים את הכנסייה.

בני משפחתם של שני האחים הצעירים שהוטבלו יצרו קשר עם פעילי יד לאחים ואלו הגיעו אליהם במהירות, כשהם פוגשים בהורים המזועזעים שלא ידעו את נפשם מצער. "הבנים שלנו נמצאים כרגע תחת השפעתם ההרסנית של המיסיונרים. הם לא רוצים ללכת לבית הספר, ניתקו מגע עם כל חבריהם ואפילו אותנו הם לא משתפים במה שעובר עליהם", סיפרו ההורים בכאב – והוסיפו כי הנערים עומדים על כך שיתאפשר להם להמשיך לעמוד בקשר עם המיסיונרים.

במסגרת ההדרכה והליווי שניתנו למשפחה, ובהנחיית היועצים המשפטיים של יד לאחים, הגישו ההורים תלונה במשטרת אשקלון-לכיש על המיסיונרים שעברו על החוק האוסר המרת דתם של קטינים מתחת לגיל 18.

יד לאחים דאג להביא את המידע המפליל לתאגיד 'כאן', שפרסם את הסיפור בהבלטה וביקש את תגובת המשטרה – שהודיעה כי היא פתחה בחקירה.

ואכן, בתחילת השבוע זומנו שני הנערים לתחנת המשטרה, וזו ביקשה לשמוע מהם כיצד יצרו עמם המיסיונרים קשר, כחלק מהליך החקירה.

רמי סופר, סגן ראש עיריית אשקלון הממונה על אגף הרווחה, הודיע כי הוא לומד את הנושא לעומקו, וכי בכוונתו להגיש בהקדם תלונה במשטרה על ניצול ציני מחפיר של המיסיונרים.

סופר אמר: "מדינתנו היא מדינת היהודים. אינני חולק על ערבי או נוצרי שרצים לחיות כפי שהם רוצים, אבל באשקלון אני רואה את זה בחומרה רבה".

הרב חנוך גכטמן, מנהל המחלקה להצלה ממיסיון ביד לאחים, מסר כי בימים אלו נפתח במסע הסברה ואזהרה נרחב בקרב בני הנוער באשקלון, במטרה להזהירם מפני המפגע המיסיונרי.

"בד בבד אנו עושים כל מאמץ כדי להביא לסגירתו לאלתר של המוקד המיסיונרי הפוגעני, המהווה מטרד של ממש לתושבי אשקלון ומפר את הסדר הציבורי בעיר", אמר הרב גכטמן.

אחד מהגברים הפועלים בעיר אמר בתגובה לתאגיד 'כאן' כי לא השפיע על הנערים. לדבריו, הוא מטביל נערים מתחת לגיל 18 רק בהסכמת הוריהם. את תגובתו של האדם שצולם מטביל את הילדים – לא ניתן היה להשיג.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות