בשמאל חוגגים: "טוב שהממשלה לא נכנעה, ראוי לברך 'ברוך שפטרנו'"

שר הבריאות יעקב ליצמן יתפטר מהממשלה ביום ראשון בשל עבודות הרכבת בשבת הקרובה - ובשמאל חוגגים • איציק שמולי: "הרכבת תמשיך לנסוע והממשלה אוטוטו עפה מהמסילה" • תנועת ישראל חופשית: "יש לנו חשש שמדובר בחרדיבלוף"
אריה ריבקינד
ו' כסלו התשע"ח / 24.11.2017 12:26
ליצמן

ח"כ מירב בן ארי מכולנו הגיבה להחלטת שר הבריאות יעקב ליצמן להתפטר מהממשלה: "ליצמן הוא שר בריאות מעולה. מאכזב מאוד שהוא כבר לא יהיה חלק מהממשלה. אני מבינה את שיקוליו אבל עם זאת בהחלט אכזבה. לצד היותו מקצועי בתחומו הוא אדם ישר והגון ואיש עשייה מצויין", אמרה בן ארי.

יו"ר מרצ זהבה גלאון בירכה את הממשלה על שלא נכנעה לדרישת ליצמן להפסיק את עבודות הרכבת בשבת. "צריך לזכור שיהדות התורה אוחזת במקל משני קצותיו כשהיא עדיין יושבת בקואליציה ויונקת מעטיני השלטון", אמרה.

ח"כ איציק שמולי מהמחנה הציוני הגיב: "הרכבת תמשיך לנסוע והממשלה אוטוטו עפה מהמסילה. אי אפשר למרר את חייהם של מאות אלפי ישראלים ולהשבית כליל את תנועת הרכבות, אם לליצמן היה כל כך דחוף להתפטר מוטב היה שיעשה זאת על מצב חדרי המיון והרפורמה שהוכרזה בסיעוד ולא עומד מאחוריה יותר מדי".

בעמותת חדו"ש – לחופש דת ושוויון הגיבו: "על התפטרותו של ליצמן ראוי לברך 'ברוך שפטרנו'. יש להצטער על כך שליצמן נענה ללחציו של אדונו הרבי מגור, ונתניהו מסרב להיענות לרצונות של הציבור שבחר בו ורוצה ממשלה ללא המפלגות החרדיות".

בתנועת 'ישראל חופשית', אשר מובילה את המאבק לתחבורה ציבורית בשבת, הגיבו: "אנחנו מברכים על התפטרותו של ליצמן. זהו ניצחון של הרוב הישראלי אשר לא מוכן לשלם בגופו ובאיכות חייו למול כפייה דתית דורסנית. הציבור הוכיח שהוא יודע למחות. אנחנו מצפים שממשלת ישראל תאפשר חיים מאוזנים בהם יש חופש דת, וחופש מדת", אמרו בתנועה.

"עם זאת, יש לנו חשש שמדובר בחרדיבלוף מכיוון שיהדות התורה נשארת בקואליציה ולכן נמשיך לעקוב מקרוב – האם יש כאן מהלך אמיתי".

הדפס כתבה

2 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  להיות עם חופשי בארצנו
  24/11/2017 12:52
  באבא ביבי
 1. אם משהו לא ברור במשפט הזה, נא לפתוח מילון ולחפש את המילה חופש

 2. יבגני
  24/11/2017 16:29
  משתמש אנונימי (לא מזוהה)
 3. אין קשר לשמאל. רוצים להגיע לעבודה ברכבת. עבודה זה, כאילו, איך אני אסביר..