הנשיא רובי ריבלין החליט: דוחה את בקשת החנינה שהגיש אלאור אזריה

בנוסח ההחלטה שהועבר לידי אזריה - ציין ריבלין כי בתי הדין הצבאיים נתנו ביטוי בגזר הדין לשיקולים שהעלה אזריה במסגרת הבקשה לחון אותו • לקח בחשבון גם את החלטת הרמטכ"ל לפני כחודשים לקצר את עונשו • השר ליברמן: "מביע צער על החלטת הנשיא, אלאור אזריה חייל מצטיין"
אריה ריבקינד
א' כסלו התשע"ח / 19.11.2017 17:23
אזריה

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין החליט היום (ראשון) לדחות את בקשת החנינה של אלאור אזריה.

במכתב שנשלח מבית הנשיא לחייל לשעבר, המרצה עונש מאסר בגין הריגת מחבל מנוטרל בחברון -  נכתב: "נשיא המדינה נתן דעתו לעבירות שבוצעו על ידך ולנסיבותיהן, לכל הדברים שנכתבו בבקשתך, לכל החומר וכן לחוות הדעת שהובאו בפניו והחליט לדחות את הבקשה.

"מעיון בחומר שהונח לפניו למד הנשיא כי בגזר הדין הביאו בחשבון בתי הדין הצבאיים את הנסיבות המועלות על ידך, המופיעות בחלקן בבקשת חנינה זו, כשיקולים לקולא, וציינו כי בהתחשב בהן הקלו עמך בדין".

עוד נאמר במכתב כי הנשיא לקח בחשבון את העובדה שהרמטכ"ל כבר החליט להקל בעונשו של אזריה: "בספטמבר 2017 מצא לנכון הרמטכ"ל להוסיף ולהקל בעונשך ולהפחית ארבעה חודשים מעונש המאסר בפועל שהוטל עליך וזאת משיקולי חסד ורחמים תוך התחשבות בשירותך הצבאי כחייל בזירה המבצעית.

"מתוך כך סבור הנשיא כי במכלול השיקולים ולאור האמור לעיל, הקלה נוספת בעונש תפגע בחוסנם של צה"ל ושל מדינת ישראל. ערכי צה"ל ובתוכם טוהר הנשק הם יסוד מוסד בעוצמתו של צה"ל ותמיד עמדו לנו במאבק הצודק על זכותנו לבית לאומי ובטוח ובבנייתה של חברה איתנה.

"בהחלטת הנשיא הובאה בחשבון העובדה כי אתה צפוי לעמוד בפני הועדה לעיון בעונש שתשקול את שחרורך בעוד כשלושה חודשים".

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, הגיב על ההחלטה: "אני מוקיר ומעריך את נשיא המדינה, אך מביע צער על החלטתו לדחות את בקשת החנינה של החייל אלאור אזריה", אמר ליברמן. "לנשיא ריבלין הייתה הזדמנות לשים קץ לפרשה זו אשר טלטלה את החברה הישראלית.

"מעבר למחיר האישי ששילמו החייל ומשפחתו, סברתי ועודני סבור כי במקרה ייחודי זה היה מקום לשקול גם את האינטרס הציבורי, את הצורך באיחוי הקרעים בחברה ואת השפעת האירוע והמשפט על חיילי צה"ל ועל הנוער העומד בפני גיוס. גם בשעה זו, אל לנו לשכוח שמדובר בחייל מצטיין ובמחבל שבא להרוג", הוסיף השר.

הדפס כתבה

2 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  *אני שמח להמשיך לקנות כל המוצרים בהכשר בד"ץ העדה החרדית*
  19/11/2017 17:56
  משתמש אנונימי (לא מזוהה)
 1. *אני שמח להמשיך לקנות כל המוצרים בהכשר בד"ץ העדה החרדית*

 2. מזעזע
  20/11/2017 21:17
  דרום
 3. מסכן אלאור עזריהההההה המדינה מטומטמת
  הרג מחבל זה מה שהוא עשה
  עדיף להם שהמחבל יחיה ויעשה עוד פיגועים? הנשיא מפגררררררררר ומשוגע ומטומטםםםםם