פירוק חמאס מנשק והשבת שבויים: ישראל מציבה תנאים לחידוש המו"מ

הקבינט המדיני ביטחוני החליט: הממשלה לא תנהל מו"מ עם הממשל הפלסטיני הנשען על חמאס - כל עוד ארגון הטרור לא יכיר בישראל, יחדול מהטרור ויתפרק מנשקו • בנט: "כל החלטה אחרת היתה מעניקה לגיטימציה לארגון הטרור"
יוני גרין
כ"ז תשרי התשע"ח / 17.10.2017 18:48
חמאס

שרי הקבינט המדיני-ביטחוני הקבינט דן היום (שלישי),  בפעם השנייה בתוך 24 השעות האחרונות, על התגובה של ישראל להסכם הפיוס הפלסטיני בין פתח וחמאס והודיע: "ממשלת ישראל לא תנהל מו"מ מדיני עם ממשלה פלסטינית הנשענת על חמאס, ארגון טרור הקורא להשמדת ישראל".

בהודעה שפורסמה נאמר כי ישראל תהיה מוכנה לדון עם ממשלה פלסטינית רק כשיתמלאו מספר תנאים: "החמאס יכיר בישראל ויפסיק את הטרור, בהתאם לתנאי הקוורטט, פירוק חמאס מנשקו, השבת חללי צה"ל והאזרחים הישראליים המוחזקים בעזה".

בהתייחס למצב החדש בעזה בעידן של אחרי הפיוס – ישראל דורשת: "שליטה ביטחונית מלאה של הרשות הפלסטינית בעזה, כולל במעברים ומניעת הברחות, המשך סיכול תשתיות הטרור של חמאס ביו"ש, על ידי הרשות הפלסטינית, ניתוק חמאס מאיראן והזרמת כספים וציוד הומניטרי לעזה, רק באמצעות הרשות הפלסטינית והמנגנונים שהוקמו לשם כך".

חבר הקבינט השר נפתלי בנט שדרש את כינוס הקבינט בירך על ההחלטה: "הקבינט הביטחוני קיבל היום החלטה אסטרטגית שמגדירה תנאי בסיסי לכל משא ומתן: אל מול חבירת אבו מאזן לארגון טרור מדינת ישראל לא תחל במשא ומתן מדיני כל עוד חמאס לא יתפרק לחלוטין מנשקו".

השר בנט בירך את ראש הממשלה על אימוץ ההחלטה הרואה ברש״פ רשות טרור, "משום שכל החלטה אחרת היתה מעניקה לגיטימציה לארגון הטרור חמאס שפועל להשמדת ישראל".

בנט הוסיף כי הוא משוכנע שצה״ל והממשלה ידעו לעמוד איתן מול כל לחץ בינלאומי ופלסטיני. "כעת יש למקד את המאמץ הישראלי בהחזרת האזרחים וגופות החיילים הדר גולדין ואורון לישראל תוך גביית מחיר על החזקתם מחמאס והרשות הפלסטינית".

הסכם הפיוס בין פתח לחמאס נחתם בשמחת תורה בקהיר.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות