התנאים המגבילים בוטלו והמשטרה נקמה • בן גביר: "לא יודעת להפסיד"

אחד הפעילים הבולטים בנוער הגבעות נעצר דקות לאחר דיון בו ביטל השופט את התנאים המגבילים • עו"ד איתמר בן גביר: "המשטרה אף פעם לא ידעה להפסיד, אבל נדמה שבכל פעם נחצים קווים חדשים"
חיים טוויל
כ"ז תשרי התשע"ח / 17.10.2017 13:18

אחד הפעילים הבולטים בנוער הגבעות נעצר היום (שלישי) עם תום דיון בעניינו בבית משפט השלום בירושלים.

תחילת הפרשה לפני מספר חודשים, אז שוחרר הצעיר מחקירת שב"כ וקיבל צו מעצר בית מנהלי בבית סבתו שבדרום הארץ, יחד עם צו הרחקה מנהלי מירושלים ומיהודה ושומרון.

סבתו של הצעיר התנגדה לשהייתו בבית והוא נעצר בחשד להפרת הצו, אך שוחרר למעצר בית במקום אחר על ידי בתי המשפט, שמתחו ביקורת על התנהלות המדינה.

אלא שהצו הסתיים, ולאור זאת ביקש הצעיר, באמצעות עורך דינו איתמר בן גביר, לבטל את תנאי השחרור שכללו מעצר בית לילי והרחקה מירושלים, שנקבעו בהתאם לצו.

אלא שהבוקר, דקות לפני הדיון, מסרו שוטרים לצעיר צווים חדשים, הכוללים מעצר בית לילי בבית הוריו בירושלים וכן הרחקה מיהודה ושומרון.

בצעד תמוה, בדיון שהתקיים בפני כבוד השופט דוד שאול גבאי ריכטר התנגדו נציגי המדינה לביטול התנאים, זאת על אף שבתנאים נכללה גם הרחקה מירושלים, דבר שהיה מונע מהצעיר לקיים את הצו המנהלי החדש שניתן לו דקות לפני הדיון.

בסיום הדיון קיבל השופט ריכטר את טענות סנגורו עו"ד בן גביר וקבע כי החומר החסוי שהוצג בדיון לא רלוונטי, וכי כאשר מסתיימים הצווים אין סיבה שהצעיר יוותר בתנאים מגבילים שנקבעו במקביל לצווים.

אלא, שכאמור, דקות לאחר הדיון נעצר הצעיר בחשד להפרת הצווים המנהליים נגדו.

עו"ד איתמר בן גביר: "המשטרה אף פעם לא ידעה להפסיד, אבל נדמה שבכל פעם נחצים קווים חדשים. לא ייתכן שבית משפט יבטל את התנאים והמשטרה כנקמה תעצור את הצעיר בחשד להפרות התנאים שבוטלו".

"ככל שהצעיר לא ישוחרר בזמן הקרוב ניאלץ לתבוע את המשטרה", הוסיף בן גביר.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
    רק איתמר בן גביר ורק עוצמה יהודית בראשות מיכאל בן ארי
    18/10/2017 00:17
    דוד
  1. התפקדו עוד היום למפלגת עוצמה יהודית
    חפשו באינטרנט עוצמה יהודית – התפקדות ותתפקדו עוד היום כדי להציל את המצב! כל הנושא הנ"ל זה למען שיראו שיש לעוצמה יהודית כח חזק לעבור את אחוז החסימה ואז תהיה הצטרפות יותר גדולה!!!