נוהגים להיכנס אל המקלחת יום יום? ממש לא בטוח שכדאי לכם. זה למה

מומחית לרפואת עור מסבירה כי מקלחת יומיומית עם סבון עשויה רק להזיק לעור הגוף • ומה עם מקלחת קבועה ללא סבון? ובכן גם היא ממש לא מומלצת • אז מה עושים? ומתי כדאי להתקלח, בשעות הערב או בבוקר?
דוד ליבוביץ
כ"ז תשרי התשע"ח / 16.10.2017 21:56
מקלחת

נוהגים להתקלח כל יום ומשוכנעים כי בכך אתם שומרים על גופכם? תחשבו שוב. מומחית לרפואת עור טוענת כי מקלחת יומיומית עשויה רק להזיק לכם.

המומחית, ד"ר נטשה קוק, שצוטטה באתר nrg, הגיעה למסקנה שעל מנת להקנות לעור מראה זוהר ובריא – מוטב להתקלח כמה פחות. לדברי ד"ר קוק, מקלחת יומית אמנם "לא מהווה בעיה" כשלעצמה, אך שימוש תדיר מדי בסבון דווקא כן יכול להזיק לעור – ואילו מקלחת ללא סבון גם היא לא מומלצת.

לדבריה לא כדאי להשתמש כלל בסבון: "סבון מכיל חומרים פעילי שטח – שהם המרכיבים שגורמים למוצר לתסוס ולהעלות קצף. מוצרים כאלה מחלישים ופוגמים בשכבת העור החיצונית, שהיא הכרחית לעור בריא בתפקוד גבוה".

אז מה לעשות? למי שלא רוצה לוותר על המקלחת היומית, ד"ר קוק מציעה להשתמש במוצרים נטולי סבון – אך גם איתם מוטב להיזהר. "אם זה מעלה קצף, זה כנראה עשוי מסבון ואתם צריכים להימנע מזה בכל מחיר".

אז אולי בלי סבון בכלל? גם לא. קוק אומרת שמקלחת כזו יכולה לגרום אפילו יותר נזק מאשר מקלחת עם סבון. "מים לא מספקים לחות לעור", מסבירה ד"ר קוק. "למעשה, כשהם מתאדים הם לוקחים את הלחות מהעור. תהליך האידוי מוציא את הלחות משכבת העור העליונה ופוגע בתפקודי המגן שלה".

לדברי ד"ר קוק, "חשוב להשתמש בקרם לחות מיד אחרי המקלחת כשהעור עדיין לח, כדי למנוע התייבשות בשל האידוי".

ומה באשר לעיתוי המקלחת מתי עדיף בבוקר או בערב? "אנשים רבים נהנים להתקלח בבוקר כדי להעיר את הגוף ואת מחזור הדם, ולהרגיש רעננים למשך היום", אמרה. "אבל גם למקלחת בערב יש יתרונות – בראש ובראשונה העובדה ששוטפים את הזוהמה של היום".

ד"ר קוק ציינה כי מקלחות בערב מסייעות גם להרגעת השרירים והעצבים, מה שמועיל לשינה. בנוסף המליצה המומחית שלא להתקלח במים רותחים – במיוחד לאנשים עם בעיות עור שונות. אנחנו רשמנו לפנינו.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
    מקווה יום יום מרגיש בריא מאוד ב''ה
    17/10/2017 10:27
    יהודי
  1. בכל מצב שקר שחם