משפט חוזר? חומרי חקירה שלא נבדקו יועברו לפרקליטיו של זדורוב

בית המשפט העליון הורה לפרקליטות לשתף פעולה עם סנגוריו של רומן זדורוב הרוצים להגיש בקשה למשפט חוזר • עו"ד ירום הלוי, הפרקליט המייצג את זדורוב: "המשטרה פעלה בצורה מושחתת. נתנו לחתול לשמור על השמנת והחוקרים מסמסו את החקירה"
חיים טוויל
ה' תשרי התשע"ח / 25.09.2017 14:41

בית המשפט העליון הורה לפני כ-10 ימים לפרקליטות להעביר לידי עו"ד ירום הלוי, הפרקליט המייצג את רומן זדורוב שהורשע ברצח הילדה תאיר ראדה ע"ה, חומרי חקירה שחלקם לא נבדקו בעבר, כדי שיוכל להגיש בקשה למשפט חוזר.

הלוי חשף בראיון שהעניק הבוקר (שני) לתוכנית 'קלמן ליברמן' בכאן ב', כי הממצאים, הכוללים העתקי טביעות אצבעות ושערות מזירת הרצח, יושוו לדנ"א של א"ק, שהואשמה בעבר על ידי בן זוגה לשעבר כי היא הודתה בפניו בביצוע הרצח ונחקרה במשטרה כחשודה ברצח.

עורך הדין הלוי טען במשדר: "חלק מהשערות שנמצאו על גופת המנוחה הם של אשה שאינה תאיר. הראיות נגד א"ק חדשות. יחידת החוקרים שיקרה כשכתבה במזכר שהושוו טביעות האצבע לאלה של א"ק, אבל יש 20 טביעות אצבע שלא הושוו. לרומן אין כלום בזירה. טביעות האצבע הושוו וגם הדנ"א שלו שלילי".

עורך הדין ירום הלוי, הפרקליט הבכיר המייצג את זדורוב יחד עם עורך הדין משה שרמן, אמר בתכנית כי הוא משוכנע שא"ק תורשע אם תועמד לדין. "בתקווה רבה ביום מן הימים תוגש בקשה למשפט חוזר לא רק בקשר לא"ק. יש עדות נגדה של עד בסיסי ואני אומר יש שפע של חיזוקים וכל בית משפט היה מכניס אותה למאסר עולם", אמר הלוי.

הפרקליט הבכיר תקף גם את המשטרה והאשים את החוקרים שפעלו בזדון נגד רומן זדורוב: "אני רק אומר שרומן הורשע על פחות ממה שיש לגביה בגלל מוצא פיו ורמאות החוקרים. החוקרים, ולדעתי תת הכרתית גם הפרקליטות, לא רוצים לזעזע את המדינה עם משפט חוזר וביטול הרשעה. אני מאמין בחפותו של רומן זדורוב שזועקת לשמיים. זכויותיו נרמסות בשיתוף פעולה של הפרקליטות".

לדבריו, "המשטרה פעלה בצורה מושחתת. נתנו לחתול לשמור על השמנת והחוקרים מסמסו את החקירה".

רצח תאיר ראדה ע"ה התרחש ב-6 בדצמבר 2006. גופתה של ראדה, ילדה בת 13 וחצי מקצרין, נמצאה בתא שירותים בבית ספר בעיר בו למדה, כשעל גופה חתכי סכין וסימני אלימות רבים.

לאחר הרצח עצרה המשטרה את רומן זדורוב, פועל בניין בן 29 שעבד בבית הספר. הוא שוחרר, וכשבוע לאחר הרצח נעצר שוב, בחשד שביצע את הרצח.

זדורוב הודה בביצוע הרצח בפני חוקריו ומדובב משטרתי ושחזר את המעשה בפני מצלמות המשטרה, אך זמן קצר לאחר מכן חזר בו מהודאתו וטען כי זו הוצאה ממנו בלחצים.

ב-14 בספטמבר 2010 הורשע זדורוב בבית המשפט המחוזי בנצרת ברצח ונידון למאסר עולם.

למרות ההרשעה, רבים מאמינים בחפותו של זדורוב, והתיק מעורר שוב ושוב עניין רב.

הדפס כתבה

2 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  אין אימון
  25/09/2017 15:35
  עמיר
 1. לצערי כבר מזמן אין לי אימון במערכת המשפט בארץ. עבריינים יוצאים זכאים וחפים מפשע נענשים. לצערי אי אפשר לסמוך על מערכת המשפט בארץ.

  • מני   27/09/2017 23:11

   הכל שם זה מאפייה להשתיק את האמת