בקרית ספר מתוסכלים: "המשטרה דופקת לנו קנסות כמו אריה רעב"

במודיעין עילית מתגוררים כבר למעלה מ-70 אלף תושבים, שסובלים, בגלל תכנון לקוי, ממצוקת חנייה קשה • תושבים: "השוטרים מנצלים המצוקה ומכים בנו עם דו"חות גם בשעות הלילה, כשהכבישים ריקים" • המשטרה לחרדים 10: "פועלים עם גורמים בעירייה למציאת פתרונות לחנייה חוקית"
אליעזר היון
ה' תשרי התשע"ח / 25.09.2017 19:28
דו\"ח חנייה, קנס

האם המשטרה המקומית בעיר מודיעין עילית מתנכלת לתושבי ואורחי העיר?

תושבים בעיר החרדית מתלוננים בשיחה עם חרדים 10, כי השיטור הקהילתי מנצל את חולשת מקומות החנייה בעיר, כדי לצבור דו"חות על חשבון התושבים והאורחים הרבים הפוקדים את המקום בשעות הליל, במיוחד ליד אולמות השמחה.

במודיעין עלית מתגוררים כיום למעלה מ-70 אלף נפשות, מה שמוביל למצוקת חניה חריפה.

"זו עיר שרוב תושביה אברכים. העיר תוכננה לא בצורה מקצועית, והמימדים העצומים אליה גדלה בשנים האחרונות גורמים לכך שאין מספיק מקומות חניה ביחס לאוכלוסיה", אומר ג', תושב מקומי לחרדים 10.

לדבריו, מצוקת החניה בולטת בעיקר באזור המרכזים המסחריים, כוללי אברכים, סביב אולמות השמחות – ואפילו בבניינים בהם הוסיפו השכנים יחידות דיור. "אין מקום להחנות את הרכב, והעירייה אפילו לא פרסמה שהיא מתכננת לעשות משהו".

אלא שלדברי התושבים, מלבד אזלת ידה של העירייה – גם המשטרה לא טומנת את ידה בצלחת ומנצלת את המצוקה הקשה.

"המשטרה, שמודעת היטב למצוקה, מפטרלת בעיר כמו אריה רעב שלא ראה אוכל שלושה ימים והם מכים בבעלי הרכבים בגסות רבה", אומר ח', תושב אחר בעיר.

תושבים מציינים כי אל אולמות השמחות, למשל, מגיעים מאות אורחים מידי ערב, וכשהם יוצאים מהאירוע הם מגלים כי על שמשת המכונית שלהם מונח דו"ח על סך 250 שקלים.

"זו לא רשעות"? שואלים התושבים בכאב, "יש מחסור עצום בחנייה, אנשים לפעמים חונים על המדרכה, אבל אז הם חוטפים קנס של מאות שקלים".

המשטרה לא עושה את עבודתה בסך הכל?

"אם העבודה שלהם ביום היא הגיונית, בלילה היא פשוט מתמיהה. השוטרים המקומיים יודעים היטב על מצוקת החנייה, בטח כשצריך לפנות צירי תנועה, אבל למה להתאכזר לתושבים בשעות הלילה כשהכבישים ריקים?"

התושבים מפנים גם אצבע מאשימה לעבר העירייה, שלטענתם לא עושה מאום כדי לטפל במחסור החריף במקומות חנייה: "חייבים לסדר את פני העיר ולהמציא יש מאין חניות".

חרדים 10 פנה לעיריית מודיעין עילית, אך זו אינה מגיבה לאתרים חרדיים.

מהמשטרה נמסר בתגובה: "חניית כלי רכב במקומות אסורים מהווה מטרד וסיכון עוברי אורח ביום ובלילה ותלונות רבות מתקבלות על כך. משטרת ישראל תפעל בנחישות בכל שעות היום והלילה באכיפת התנועה ותפעל כנגד אותם אלו שמחנים את רכבם במקומות אסורים.

"במקביל פועלת המשטרה יחד עם גורמים בעירייה למציאת פתרונות לחנייה באופן חוקי ושאינה מסכנת את משתמשי הדרך".

הדפס כתבה

3 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  שוטרים של היום
  25/09/2017 20:28
  גם ברמלה
 1. אותם שוטרים קבועים באותו מקום ברמלה ברחוב הרצל 88 ממלאים פינקסים ומבסוטים .. והכי גרוע שהיה אירוע במקום והם התעלמו לחוליטין… מה שעניין אותם זה עוד דוח ועוד דוח

 2. אמת אמת
  25/09/2017 20:50
  .
 3. למשל
  בצום גדליה שכולם מגיעים לתפילה מנחה ערבית הם היו עם 3 נידות כל הזמן באיזורים של הבתי כנסיות וכל דקה נתנו דוח למישהו אחר
  נטו רשעות
  בעיקר של האכזרי דרורי שנותן להם ביחד איתו את כל המידע על הזמנים הנכונים לצאת לדוחות

 4. לא קשור לעיריה
  25/09/2017 20:52
  זרח
 5. חברות הבניה נותנות תשתיות מינמליות מכיון שכל העיר נבנתה על קרקעות פרטיות ולא קרעות מדינה אין לעיריה איך לחייב לבנות חניות כמו כל עיר מתוקנת נוצר מצב שרחובות ב 2017 נבנים כמו בני ברק כשיודעים לכתחילה שיהיו בעיות מידיות