כחלון: "לא אהבתי את פסיקת בג”ץ על הגיוס. מתחייב לתקן את החוק"

שר האוצר נגד 'פסקת ההתגברות' של בנט ושקד: "לא אהבתי גם את הפסיקות נגד מס דירה שלישית והמסתננים, אבל אני לא רוצה לחיות במדינה בלי ביקורת שיפוטית ושאנשים ייעלמו פה בלילות"
אריה ריבקינד
כ"ט אלול התשע"ז / 20.09.2017 13:08
משה כחלון

שר האוצר משה כחלון העניק הבוקר (רביעי) ראיון לתכנית החג של רדיו 101.5, בהנחיית מנדי ריזל ואמנון סופר –   והתבטא לראשונה על'פסקת ההתגברות' של השרים נפתלי בנט ואיילת שקד.

כחלון טען: ”לא אהבתי את פסיקת בג”ץ בנושא הגיוס, יש לנו שנה לתקן אותו ונעשה זאת. לא אהבתי גם את הפסיקות נגד מס דירה שלישית והמסתננים. למרות זאת אני נגד 'פסקת ההתגברות' של השרים בנט ושקד; זה יפגע בדמוקרטיה”.

השר כחלון הוסיף: "אני שומר על שלטון החוק ועל בית המשפט העליון, אני לא רוצה לחיות במדינה שלא תהיה בה ביקורת שיפוטית ושאנשים ייעלמו פה בלילות. אנחנו לא רוצים להיות שם. אבל לצד כל החלטות האחרונות של בג"ץ, אם אני אוהב אותן? התשובה היא לא. אם צריך אז אפשר לתקן. לא להרוס".

כחלון הדגיש,  כי הוא "נגד פסקת ההתגברות, אני בעד הגיוס בחוק. אני אתמוך בו. אנחנו נתקן את החוק, נתנו לנו שנה. בלי לפגוע בשלטון החוק ובבית המשפט העליון. בית המשפט העליון זה המעוז האחרון של החלשים, תבינו את זה. החזקים רוצים להרוס אותו כי זה מפריע להם.

"אני לא אוהב את הפסיקות נגד מס דירה שלישית ונגד המסתננים. אבל בסוף בסוף בתמחור הכללי, עדיף לפנות למסגרת שבה יש היררכיה, יש בתי משפט, משטרה, פרקליטות ממשלה וכנסת. יש לשמור על זה".

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות